• Скільки в КНР витрачають на силові структури

  • П'ятниця, 18 березня 2016 року

На тлі уповільнення економічного зростання та напруженої ситуації у Південно-Китайському морі Китай показав найнижче зростання військового бюджету за останні шість років. У той же час, зростання витрат на внутрішню безпеку збільшилося і досягло 5,3%, що в цілому становить 166,8 млрд юанів (близько $25,6 млрд), пише TheEpochTimes.com.

Це оголошення було зроблено в доповіді «Про реалізацію бюджету місцевих громад у 2015 році та проект центрального і місцевого бюджетів на 2016 рік». У минулому році витрати на внутрішню безпеку становили 154,1 млрд юанів (близько $23,6 млрд), що на 4,3% більше в порівнянні з попереднім роком.

Ці гроші витрачаються на велику мережу служб безпеки, обладнання та персонал, зокрема воєнізовану міліцію, силові структури і таємну міліцію, суди, в'язниці та багато іншого.

У 2013 році широко повідомлялося, що китайський режим витратив на внутрішню безпеку (769 млрд юанів) більше ніж на армію (740 млрд юанів). Однак відтоді інформацію про регіональні витрати на внутрішню безпеку було видалено із загальної статті витрат. Про це повідомило радіо «Вільна Азія».

«Китайський режим скоює злочини за гроші платників податків. Чого вони досягнуть? — запитує подавач скарги Шень Яньцю з Шанхая в інтерв'ю на радіо „Вільна Азія“. — Унікальною особливістю Китаю є система подачі скарг (петицій), якої більше нема ніде в світі. Але коли люди подають скарги, їх заарештовують і переслідують».

Подача скарг змушує людей їхати до Пекіна або звертатися до провінційних адміністративних центрів, щоб отримати відшкодування або домогтися справедливості з приводу образ і правопорушень, від яких вони постраждали у своїх містах.

Влада Пекіна і далі утримує так звані «чорні тюрми», куди запроторюють подавачів скарг, які приїжджають до столиці, щоб висловити своє невдоволення. Ці люди часто стикаються з тортурами або іншими видами жорстокого поводження в місцях позбавлення волі, і навіть після повернення до свого міста їх і надалі можуть піддавати репресіям.

Відомий активіст, який захищає права інвалідів на житло, Ні Юйлань сказав, що збільшення державних витрат на безпеку йде пліч-о-пліч зі збільшенням репресій.

«Я думаю, що є набагато більше незадоволених людей, чиї будинки незаконно знесли або чиї землі відібрали, — сказав Ні, — тому китайська влада повинна найняти більше людей для підтримки стабільності».

Також прочитайте статтю «У КНР триває насильницьке вилучення органів у в'язнів».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...