ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Школи можуть навчитися заробляти, розділяючи вторсировину

Велика Епоха

Організація «Україна без сміття» проводить акцію «Сортуй сміття заради майбутнього». Ініціатори збирають кошти, щоб допомогти 488 школам впровадити культуру цивілізованого поводження з відходами серед дітей. Крім користі для довкілля, це до того ж дозволить заробити понад 40 тисяч гривень на рік одній школі на 1 тис. учнів, пишеться в пості проекту у «Фейсбуці».

Вкрай важливо навчити молодь правильно розпоряджатися вторсировиною. Наприклад: у Європі переробляється 50—90% сміття, а в Україні не більше 4%, решта їде на звалища, пише «Україна без сміття».

Для того щоб до сортування цінних вторинних ресурсів приєдналися всі навчальні заклади Києва, потрібна стартова фінансова підтримка 50 тис. гривень.

#img_center_nostream#Виручені кошти буде спрямовано на виготовлення картонних боксів для збирання паперу, батарейок і кришечок, а також друк навчальних постерів, які допоможуть навчити дітей поводитися з небезпечними відходами, пластиком, папером та іншими вторинними ресурсами.

Охочі можуть допомогти проекту на краудфандинговій платформі Big Idea.

Виручені кошти навчальні заклади зможуть використовувати на розвиток, благоустрій шкільної території та спортивного майданчика, озеленення та інше.

В одному з дитячих садків за кілька місяців зібрали майже півтонни макулатури.

#img_center_nostream#«Батьки швидко звикли до того, що весь непотрібний папір вони можуть нести до садку, бо в ньому є контейнер для макулатури», — пише організація у своєму пості FB.

У Фізико-математичному ліцеї учні самостійно налагодили збір ПЕТ-пляшок, кришечок і батарейок. На лекції учасники проекту «Україна без сміття» розповіли їм, як правильно сортувати сміття, як отримувати дохід від зібраної вторсировини і де знайти партнерів, готових забирати та оплачувати макулатуру та інші цінні вторинні ресурси. Через 2 тижні провели контрольне зважування — кращий клас зібрав 527 кг, тому що допомогли батьки.

Наразі 39 добровольців вже перерахували на допомогу проекту близько 10 тис. грн.

Можливо, недалеко від шкіл є пункти збору вторсировини, які відзначено на інтерактивній мапі, і це спростить здавання його на утилізацію, а стаття чим замінити поліетиленові пакети допоможе вберегти від накопичення екологічно шкідливих відходів.