ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Створено нову мапу — «Куди здати відходи» для Запоріжжя

Велика Епоха

На прохання підписників видання «Велика Епоха» підготувало інтерактивну мапу «Куди здати відходи» для Запоріжжя. На мапі відзначено пункти прийому батарейок, скла, металобрухту, макулатури, ртутьвмісних ламп та інших видів відходів.

У Запоріжжі існує багато пунктів прийому різних видів відходів. Збірні пункти (позначені на мапі у вигляді будиночків) приймають ПЕТ-пляшки, плівку, відходи цегли, автошини, бій абразивних кілець і навіть відпрацьовані мастила й старі індукційні електролічильники.

Що стосується прийому батарейок, тут ситуація складніша: у місті налічується лише 9 таких пунктів, і один — це прийом акумуляторів. Громадська організація «Еколайт», яка займалася питаннями транспортування і збору у місті старих батарейок, оголосила про припинення цієї роботи. Як йдеться на сторінці проекту, це пов'язано з обмеженими ресурсами невеликої групи активістів та незацікавленістю в цій роботі місцевої влади. З цих причин не вдалося вирішити проблему транспортування батарейок. Але в майбутньому, якщо для цього будуть відповідні умови, збір відпрацьованих батарейок триватиме.

Якщо ви знаєте інші точки прийому різних видів відходів, ви можете запропонувати їх, натиснувши на мапі кнопку «Нове місце».

Раніше було підготовлено мапи для Києва, Харкова, Львова, Дніпра, Одеси, Полтави, Івано-Франківська, Херсона (повні), та Броварів (тільки по батарейках) — їх можна подивитися, клікнувши по їх назві в меню вибору міста в правому верхньому куті.

Як ви можете підтримати роздільний збір відходів в своєму місті:

1. Розділяйте відходи, не викидайте все в загальний смітник.

2. Діліться інформацією про нові пункти прийому різних видів відходів: залишайте адреси в коментарях до статті і натискайте кнопку на мапі «Нове місце».

3. Допоможіть у створенні списку місць, де приймають відходи в інших містах (крім тих, для яких мапу вже створили або розробляють, — їх список можна подивитися на окремій сторінці). Щоб допомогти нам створити мапу для нового міста, завантажте таблицю, заповніть її і надішліть на адресу [email protected].

4. Поділіться мапою з друзями та знайомими: натисніть на значок «соцмереж» у верхній частині мапи і виберіть одну із соцмереж, або натисніть «Вставити на сайт» (з'явиться html-код для вставки на ваш сайт).

Також читайте про відомого архітектора, який будує повністю енергонезалежні будинки з відпрацьованих матеріалів.