ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як допомогти сервісу «Куди здати відходи»

Велика Епоха

У українців, що мешкають у різних регіонах, є можливість зробити корисну справу для свого міста — зробити внесок у створення всеукраїнської мапи «Куди здати відходи». Все, що для цього потрібно, — заповнити таблицю з чотирьох колонок для того чи іншого міста і вислати на email редакції.

#img_center_nostream#Видання «Велика Епоха» ініціювала всеукраїнський проект інтерактивних мап «Куди здати відходи». Нині мапу місць, де збирають різні види відходів (макулатуру, пластик, поліетилен, батарейки, лампи тощо) створено для таких міст: Київ, Львів, Харків, Одеса, Дніпропетровськ, Полтава і Івано-Франківськ. Також створено дві мапи тільки з місцями збору батарейок для Херсона та Броварів (інформація по містах — на 17 травня 2016 року; щоб подивитися актуальну інформацію, для яких міст вже зроблено мапу, перейдіть за посиланням «Всі міста»).

Щоразу, коли ми публікували статтю про мапу для нового міста, ця інформація поширювалася через місцеві ЗМІ, включаючи ТБ, радіо, газети та інтернет-змі, і про неї дізнавалося багато людей.

Ця мапа є потужним інструментом, який стимулює позитивні зміни стану екології у вашому місті.

На жаль, для нас не є можливим зробити мапу для кожного українського міста, тому ми закликаємо місцевих активістів з міст, які згадані вище, допомогти у створенні такої мапи.

Чому це важливо

#img_center_nostream#Ця тема дуже актуальна для кожного міста, оскільки торкається питання того, в якому вигляді ми передамо нашу землю нащадкам. У країні діє близько 800 офіційних звалищ, загальна кількість сміття на яких перевищила 35 млрд тонн. Щорічно ця цифра зростає ще на сімсот-вісімсот тисяч тонн. За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів, загальна площа всіх полігонів з відходами займає вже 4% площі України (а за іншими джерелами — більше 7%).

Речовини, які виділяються в результаті хімічних реакцій на полігонах твердих побутових відходів, здатні перетворити територію України на одну суцільну зону екологічного лиха. Вся ця ситуація серйозно впливає на якість води, повітря і землі, й природно все це відіб'ється якщо не на нашому здоров'ї, то на здоров'ї наших дітей.

Уявіть, наприклад, що в Україні не менше 800 таких звалищ (тільки офіційних!), як київський полігон №6, і як сильно вони отруюють довкілля:

Як допомогти скласти мапу?

Все що потрібно — це заповнити таблицю у файлі формату Word (за посиланням приклад заповнення). На підставі цієї таблиці ми і зможемо створити мапу.

У таблиці такі колонки — адреса пункту; види відходів, які приймаються, та опис (контакти, графік роботи, сайт та інша доступна інформація за цим пунктом). Шукати інформацію можна наступним чином: ввести у пошуковику запити «Куди здати відходи в Чернівцях» (російською або українською мовою в залежності від регіону), «Куди здати батарейки в Чернівцях», «Куди здати макулатуру в Чернівцях», «Макулатура Чернівці», «батарейки Чернівці», «металобрухт Чернівці» і т.п.. Серед переліку сайтів, виданих пошукачем, за цими запитами ви зможете знайти статті на цю тему, де буде список таких місць, а також сайти окремих компаній, які займаються переробкою — додайте всі пункти та доступну інформацію про них в таблицю.

Ви можете пошукати інформацію про наявність пунктів приймання таких відходів:

• акумулятори;

• алюмінієві банки;

• батарейки;

• одяг;

• градусники ртутьвмісні;

• лампи ртутьвмісні (енергоощадні люмінесцентні);

• електронні відходи;

• макулатура;

• металобрухт;

• пластик;

• пластикові кришечки;

• пластикові пляшки;

• поліетилен;

• тощо.

Попередньо зв'яжіться з редакцією (див. Контакти) і повідомте, що хочете зробити мапу для такого-то міста. Дочейкатеся відповіді від нас, щоб упевнитися, чи не почав уже хтось робити таблицю для цього міста, щоб уникнути подвійної роботи. Як тільки ви повідомите нам, що почали роботу над мапою для того чи іншого міста, ми занесемо цю інформацію на сторінці «Всі міста» під підзаголовком «У процесі розробки».

Подальше вдосконалення мапи

Після створення мапи, якщо клікнути на пункт, з'явиться кнопка «Повідомити про проблему» — це дозволить місцевим жителям повідомити, якщо конкретний пункт перестав працювати, або в описі вказано невірну інформацію.

Також є кнопка «Нове місце», завдяки якій можна запропонувати пункт, якого немає на мапі.

Таким чином, місцеві жителі можуть контактувати з редакцією після створення мапи, і ми будемо коригувати помилки і надалі покращувати мапу для цього міста.

Так виглядає мапа для Києва. У правому верхньому куті можна поміняти місто на інше. Натисніть «Повна версія», щоб відкрити мапу у повний екран: