ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

«Вічні» зошити «Добробук»: стирайте чорнила і пишіть знову

Велика Епоха

На фестивалі «ЧИСТОFEST» у Києві, який проходив 23 квітня, було представлено «вічні» зошити «Добробук». «Велика Епоха» вирішила дізнатися докладніше про цю технологію.

Зошити «Добробук» розробили активісти з Краснодара. Такі зошити можна використовувати багато разів — стирати чорнило і писати знову. В основі ідеї «Добробук» — практичність маркерної дошки, кажуть творці.

Творцями еко-зошитів стали Денис Кондауров і Дмитро Черняк, яких надихнула ідея розумного і дбайливого використання ресурсів нашої планети. За їхніми словами, «Добробук» — еко-відповідальний проект, що допомагає зберегти ліс, який щорічно й у великих масштабах вирубують для виробництва паперу.

Дмитро Черняк, один із засновників проекту, каже: «Кілька років тому я прийняв для себе тверде рішення займатися тільки тими проектами, які приносять користь всьому суспільству і планеті. „Добробук‟ для мене саме такий проект».

За словами представників проекту, 1 багаторазовий зошит може замінити тисячі звичайних зошитів.

#img_center_nostream#Що являє собою «Добробук»? На вигляд це звичайний зошит зі знімними листами на пружині. Формат — А4, А5 або А6. Листи можуть бути в клітинку, лінійку, чисті або змішані. Завдяки знімній пружині, можна додати блок листів, щоб збільшити кількість сторінок зошита. Також можна замінити обкладинку.

У комплект із зошитом додається особливий маркер з технологією «сухого стирання». На «папері» маркер висихає вже через 10 секунд, чорнило не розмазується і не стирається рукою. Для «Добробука» необхідний тільки спеціальний маркер — той, який іде в комплекті. Звичайна ручка не зможе писати на аркушах з покриттям, а маркер на водній основі — зможе, але швидко зітреться.

Сторінки мають захисне покриття, що забезпечує їх багаторазове використання і захист від вологи. Записи, зроблені спеціальним маркером, можна видалити сухою серветкою або повстяним ластиком, який іде в комплекті до зошита. Після стирання залишається чиста поверхня. Все це дозволяє звільняти місце під нові записи, видаливши неактуальні.

Як запевняють розробники «Добробука», термін використання зошиту великий — захисне покриття сторінок витримує понад 1000 циклів «написав-стер». Але в разі необхідності утилізації всі частини «Добробука» можуть бути повністю перероблені вдруге.

За словами Євгена Курашевського, представника проекту в Україні, після закінчення використання ці зошити в Росії відправляють на утилізацію. На питання про те, чи будуть їх утилізувати і в Україні, він відповів, що поки рано говорити про утилізацію, оскільки термін служби «Добробука» дуже великий. Але обіцяють, що в майбутньому їх можна буде утилізувати і в Україні.

Нагадаємо, для того щоб зменшити обсяг відходів (в т.ч. макулатури), які щороку потрапляють на звалища України, «Велика Епоха» розробила мапу «Куди здати відходи», спочатку для Києва, а потім і для інших міст.

Дізнайтеся також, як працюють віконні жалюзі, які виробляють електрику.