ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Киянам можуть оплатити установку сонячних батарей

Велика Епоха

За програмою конкурсу енергоощадження в будинках ОСББ і ЖБК можуть поставити на дахах будинків сонячні батареї, повідомив на своїй сторінці у «Фейсбуці» голова комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимир Бондаренко.

#img_center_nostream#У 2016 році для реалізації цієї програми виділено 20 млн грн. Переможцям місто оплачує 70% вартості і лише 30% витрат ляже на плечі мешканців будинку.

Київрада внесла зміни до Положення «Про затвердження положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів в житлових будинках Києва ОСББ та ЖБК».

У положення додано енергоефективні заходи, які дадуть можливість вести реконструкцію систем теплопостачання та/або гарячого водопостачання із застосуванням поновлюваних і альтернативних джерел енергії.

Сонячна енергія є кращою альтернативою для міст. Сонячні батареї та колектори можна встановити на дахах будинків.

«За допомогою такої системи можна нагрівати воду, наприклад. І якщо влітку у воді, нагрітій за допомогою сонячних батарей, можна помитися, то взимку воду можна нагріти сонцем до 30 градусів, а потім догріти її бойлером до потрібної вам температури і, таким чином, витратити меншу кількість енергії на нагрів води електрикою або газом», — пишеться на сторінці Володимира Бондаренка.

Також учасники конкурсу зможуть зробити капітальний ремонт або технічне переозброєння внутрішньобудинкового електрообладнання.

«Сучасна новітня електропроводка і система лічильників краще зберігають енергію, витрачають менше енергії на своє утримання. Таким чином, заміна електрообладнання — це механізм економії та безпеки», — повідомляє Бондаренко.

Сонячні панелі можна встановити не тільки на даху, але і в квартирі: український підприємець створив віконні жалюзі, які перетворять сонячне світло на електрику.