ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Відео: хлопець будує в лісі хатини за примітивними технологіями

Велика Епоха

На YouTube набирають популярність відео, на яких людина будує в лісі хатини, робить лук і стріли й інші речі «з нуля». Вона використовує тільки примітивні технології та природні матеріали.

#img_center_nostream#Автор відеороликів — хлопець із Квінсленда — штату на північному сході материкової частини Австралії. У своєму блозі й на каналі він ділиться хитрощами створення хатини, димоходу, горщиків, пращі, кошиків, кам'яної сокири, шнурового свердла і багато чого іншого, що йому вдалося зробити з підручних матеріалів і за допомогою найпримітивніших інструментів.

Один із варіантів лісової хатини він побудував зі стовбурів невеликих дерев, гілок. Також йому знадобилася й кам'яна сокира. З тонких стовбурів дерев і гілок хлопець побудував дерев'яний каркас, покрив дах листям (потім зверху накрив корою), а стіни обмазав мокрою грязюкою. Щоб грязюка швидше висохла, він розпалив всередині хатини вогонь і спорудив димохід, щоб дим виходив назовні.

Хатина вийшла розміром 4 м², висота стінки — 1 м і в найвищій точці — 2 м, кут даху — 45 градусів. Всередині він спорудив ліжко, яке зайняло трохи менше половини будиночка.

На своєму каналі «Primitive Technology» хлопець показує, як він будує хатини й інших видів, в тому числі, і з черепичним дахом, який робить самостійно.

Як каже автор відеороликів, він не живе в дикій природі. Але щоб зробити щось подібне, він іде на природу й іноді ночує просто неба. Всю інформацію він черпає з книг та інтернету і перевіряє методом проб і помилок.

«Я живу в сучасному будинку і їм сучасну їжу. Я просто хотів би бачити, як люди в давнину будували і робили речі. Це хороше хобі, яке тримає вас у формі і не варте нічого, крім часу і зусиль», — пише він у своєму блозі.

«Велика Епоха» також писала про повністю енергонезалежний будинок на Київщині.