• На Київщині з'явився повністю енергонезалежний будинок

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 23 травня 2016 року

У Київській області з'явився повністю енергонезалежний будинок, який використовує лише енергію сонця та вітру, повідомляє канал 24.

Як розповідає господар цього будинку Станіслав, коли він з родиною переїхав до Березівки, перед ним стало непросте завдання — вижити в чистому полі. На місці, де зараз стоїть будинок, не було нічого: це був пустир, без світла і води. Все довелося робити самому.

«Спочатку ми встановили сонячний колектор. Потім перейшли на автономне забезпечення будинку теплом і гарячою водою за допомогою піролізного котла».

Станіслав встановив вітряк і сонячні батареї, енергоощадні лампочки, холодильник класу енергоспоживання А+ (витрати електроенергії не більше 42%) і термопот. Термопот — прилад, що поєднує функції чайника і термоса: він кип'ятить воду і надалі підтримує її температуру тривалий час (близько 24 годин) на заданому рівні. Як зазначає Станіслав, термопот споживає 35 Вт замість 1,5—2 кВт.

Вітряк дозволяє економити на електроенергії понад 300 кВт на місяць, а сонячні батареї виробляють 500—600 кВт на місяць. В цілому зараз будинок виробляє набагато більше енергії, ніж споживає.

За всю автономну систему довелося заплатити 10 тис. доларів, але, як каже господар, головне для нього — енергонезалежність, і він не має наміру зупинятися на досягнутому: «Хотілося б бути повністю незалежним і в майбутньому придбати ще й електромобіль».

Дізнайтеся, як працюють жалюзі, що виробляють електрику і як перетворити відходи на паливо

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...