ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На Київщині з'явився повністю енергонезалежний будинок

Велика Епоха

У Київській області з'явився повністю енергонезалежний будинок, який використовує лише енергію сонця та вітру, повідомляє канал 24.

#img_center_nostream#Як розповідає господар цього будинку Станіслав, коли він з родиною переїхав до Березівки, перед ним стало непросте завдання — вижити в чистому полі. На місці, де зараз стоїть будинок, не було нічого: це був пустир, без світла і води. Все довелося робити самому.

#img_center_nostream# «Спочатку ми встановили сонячний колектор. Потім перейшли на автономне забезпечення будинку теплом і гарячою водою за допомогою піролізного котла».

#img_center_nostream#Станіслав встановив вітряк і сонячні батареї, енергоощадні лампочки, холодильник класу енергоспоживання А+ (витрати електроенергії не більше 42%) і термопот. Термопот — прилад, що поєднує функції чайника і термоса: він кип'ятить воду і надалі підтримує її температуру тривалий час (близько 24 годин) на заданому рівні. Як зазначає Станіслав, термопот споживає 35 Вт замість 1,5—2 кВт.

#img_center_nostream#Вітряк дозволяє економити на електроенергії понад 300 кВт на місяць, а сонячні батареї виробляють 500—600 кВт на місяць. В цілому зараз будинок виробляє набагато більше енергії, ніж споживає.

За всю автономну систему довелося заплатити 10 тис. доларів, але, як каже господар, головне для нього — енергонезалежність, і він не має наміру зупинятися на досягнутому: «Хотілося б бути повністю незалежним і в майбутньому придбати ще й електромобіль».

Дізнайтеся, як працюють жалюзі, що виробляють електрику і як перетворити відходи на паливо.