ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Кияни прагнуть, щоб була можливість перевезти велосипед у метро

Велика Епоха

На сайті КМДА створено петицію, в якій автор пропонує скасувати заборону на перевезення велосипедів для дорослих у вагонах метрополітену.

#img_center_nostream#Згідно з пунктом 4.1.6 правил метрополітену, велосипеди для дорослих перевозити забороняється.

Автор петиції Світозар Лашин закликає КМДА зобов'язати метрополітен Києва дозволити пасажирам провозити велосипеди, можливо, з додатковою платою за багаж.

Світозар написав, що європейське місто не може бути без велосипедів, тому що велосипед — це вид транспорту, який дуже зручний для їзди, як на короткі, так і середні дистанції і може проїхати навіть там, де не проїде авто.

Він зазначає, що велосипедистам потрібні гарантії того, що після купівлі велосипеда вони зможуть доставити його додому або до майстерні, якщо він раптом зламався по дорозі. За словами Світозара, не кожен таксист погоджується перевозити велосипед, і в таких випадках метро дуже б допомогло.

Автор вважає, що заборона на перевезення велосипеда в метро заважає повноцінно ним користуватись, і через це люди віддаватимуть перевагу іншим видам транспорту, що спричинить завантаження доріг і громадського транспорту Києва.

У петиції написано, що в правилах користування метрополітеном не вказано, за якої умови велосипед буде вважатися багажем, який можна перевозити. Згідно з пунктом 4.1.1 правил метрополітену, багаж провозити можна, якщо сума вимірів його ширини, довжини і висоти не перевищує 200 см.

#img_center_nostream#Як йдеться на сайті Vgorode, глава прес-служби метрополітену Наталія Макогон повідомила, що скасувати заборону на перевезення велосипедів у метрополітені неможливо з багатьох причин:

— київське метро дуже глибоке і має дуже великий пасажиропотік в розрахунку на кількість станцій;

— розібраний велосипед (зняте переднє колесо) не підходить під параметри безпечного вантажу (з'являються гострі частини);

— евакуація з метро із велосипедом уповільнює рух та заважає іншим людям.

Якщо велосипед перевозити в чохлі, все одно правила порушуються, тому що в більшості випадків сума його вимірів за висотою, довжиною та шириною навіть зі знятим переднім колесом перевищує 200 см, а це суперечить правилам метрополітену.

У прес-службі київського метрополітену журналісту «Великої Епохи» сказали, що в такому випадку краще знімати обидва колеса, тоді плата за перевезення велосипеда в чохлі буде такою ж, як і за звичайний багаж — 4 грн.

#img_center_nostream#У повідомленні «Великій Епосі» Світозар написав, що в правилах зазначено, що дорослі велосипеди можна перевозити, але не сказано, в якому вигляді велосипед можна перевозити як багаж.

За його словами, відсутність цієї інформації призводить до того, що люди потрапляють у неприємні ситуації, наприклад, людина зібралася у велопохід, купила чохол, щоб перевезти велосипед як багаж, а в метро її не пускають, бо розміри багажу неприпустимі і на поїзд вона спізнюється.

У Копенгагені питання про проїзд з велосипедом у метро вирішене таким чином: за велосипед пасажири платять 13 DKK (датських крон), проте введено заборону на пропуск велосипедів у години пік (7:00—9:00 і 15:30—17:30 в будні дні).

Нагадаємо, що кияни підтримали дві петиції: одна з них закликає заборонити знищення скверів та лісів Києва, а інша — встановити заборону на використання пластикових пакетів та кульків.

Намічається і поліпшення велосипедної інфраструктури Києва — влада столиці пообіцяла прокласти 600 км велодоріжок.

Ще любителям двоколісного транспорту варто спробувати скористатися інтерактивною мапою VeloMap.Info.