• Як не травмуватися в ожеледь: поради та рекомендації

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 3 лютого 2016 року

Мінлива зимова погода, коли сніг трохи тане та знову приморожується, — найнебезпечніший період для городян. У цей час слизькі пішохідні дороги, бурульки на дахах будівель і приховані під снігом люки стають джерелами серйозних травм і каліцтв.

Збільшена версія картинки

Жоден зимовий сезон не обходиться без переломів, зсувів, ударів і струсів, багато з яких можуть бути досить небезпечними і довго загоюватися.

Щоб уникнути травмування під час ожеледі на міських асфальтованих вулицях, дотримуйтеся наступних правил:

1. Вибирайте взуття на плоскій підошві, з мікропористою чи рифленою основою. Чоботи на високих підборах — найбільш часта причина серйозних переломів.

2. Придбайте спеціальні накладки на підошву, які збільшують тертя — «льодоступи» або «зимоходи». Це спеціальна гумова накладка з металевими шипами. За допомогою двох петель вона кріпиться на п’яту і на носок взуття. Для саморобного пристосування також рекомендують наклеїти на суху підошву лейкопластир, ізоляційну стрічку або наждачний папір. Ще один спосіб — закріпити на підборах шматочок поролону.

3. Під час ходьби робіть невеликі кроки, ступайте не на п'яту, а на всю ступню. Розслабте й трохи зігніть ноги в колінах.

4. Не тримайте руки в кишенях. Краще одягніть рукавички, а сумку повісьте на плече. Вагу від вантажу розподіліть рівномірно.

5. Йдіть, не поспішаючи, без різких рухів і поворотів. Не відволікайтеся, дивіться під ноги: обходьте слизькі ділянки тротуару та покриті льодом кришки люків, будьте особливо обережні на сходинках. Не забувайте й про бурульки: не підходьте близько до будівель.

Як правильно падати?

Як це не дивно, але «правильне падіння» допомагає уникнути багатьох травм:

- за втрати рівноваги рекомендується різко присісти. Падіння з меншої висоти — це менша травма.

- під час падіння, якщо це можливо, потрібно згрупуватися: випрямити спину, голову втягнути в плечі, лікті притиснути до боків.

- найкраще падати на бік.

За словами фахівців, ці заходи допомагають уникнути багатьох переломів, ударів і розтягувань.

Чого не рекомендується робити під час падіння: виставляти перед собою руки.

У випадку травмування постарайтеся знерухомити забиту кінцівку й прикладіть холод: лід з морозильної камери, сніг і т.п. Це допоможе зменшити біль і прибрати набряк. У разі серйозної травми або підозри на перелом зверніться до травматолога.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...