Субота, Гру 4, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Як відрізнити шкідливі сухофрукти

Субота, 21 серпня 2021 року

Сухофрукти, які у великій кількості можна знайти на прилавках магазинів, можуть бути не тільки корисними, а й небезпечними для вживання. Все залежить від того, який метод сушіння застосовувався для їх отримання.

сухофрукты

Цінність і корисність сухофруктів підтверджено багатьма дослідженнями. Курага, родзинки, фініки, інжир, чорнослив містять безліч вітамінів, які так необхідні нашому організмові і, особливо, серцю.

Всі ці цінні властивості зберігаються у «правильних» сухофруктах — сухофруктах, які не піддавали спеціальній обробці отруйними хімічними речовинами, зокрема, барвниками. Саме цей досить дешевий спосіб швидкого висушування фруктів, який дозволяє заощадити ресурси, значно збільшити термін зберігання сухофруктів і надати їм «товарний» вигляд, — застосовується для отримання більшості сухофруктів.

Але найбільш безпечними та корисними для здоров'я є тільки ті сухофрукти, які було отримано традиційним способом — природним сушінням.

Для отримання сухофруктів застосовують такі види сушіння:

- Сушіння на сонці. Отримані в такий спосіб фрукти виходять твердими, не найкращий варіант.

- Сушіння в тіні дозволяє отримувати напівм'які фрукти. У порівнянні із сушінням на сонці, це кращий спосіб.

- Оброблення токсичними хімічними речовинами (сірчистий газ — двоокис сірки, добавка Е220) і термообробка. Такі сухофрукти найбільше поширені у продажу. У них привабливий вигляд, але вони небезпечні для здоров'я.

Це один із найбільш простих і доступних способів отримання сухофруктів. По-перше, оброблення сірчистим газом набагато швидше за природне висушування. По-друге, після такої обробки фрукти залишаються м'якими, недосушеними і важать більше, ніж звичайні сухофрукти, позбавлені вологи. По-третє, як консервант, сірчистий ангідрид допомагає не псуватися таким недосушеними сухофруктам. Сірчистий газ вбиває бактерії, але він також токсичний і для людини. Зауважте: сухофрукти, оброблені таким чином не їдять і шкідники!

Використання хімічних речовин для «сушіння» дозволяє використовувати навіть недостиглі фрукти. Їх занурюють у кип’ячу воду з гідроксидом натрію (їдка каустична сода). Тверда шкірка в цей час тріскається, і фрукти легше висушуються. А щоб вбити бактерії, які заводяться в тріщинах шкірки, фрукти оброблять тим самим сірчистим газом.

Ще один спосіб отримання сухофруктів — копчення рідким димом — не менш небезпечним канцерогеном. Щоб додати блиску, поверхню сухофруктів обробляють жиром або гліцерином.

Після обробленням цими та подібними речовинами сухофрукти стають блискучими, їхній колір посилюється — яскрава курага, блискучий чорнослив, золотисті родзинки... Апетитні, але небезпечні.

Такі сухофрукти ні в якому разі не можна їсти немитими. Але навіть звичайного ополіскування під проточною водою буде недостатньо. В нашому організмі сірчистий газ під дією рідини перетворюється на слабкий розчин сірчистої кислоти, яка подразнює слизову оболонку травної системи, що з часом може викликати ряд захворювань.

Як правильно мити сухофрукти?

Щоб позбутися сірчистого ангідриду, найбільш часто застосовуваного для сушіння, сухофрукти слід замочити у холодній (!) воді. Тільки в такій воді сірчистий газ розчиниться. А що буде, якщо за звичкою промити сухофрукти в гарячій воді? У цьому випадку двоокис сірки не розчиниться, а залишиться на їхній поверхні.

1. Залийте сухофрукти холодною водою на 10—15 хв, періодично помішуючи.

2. Злийте, промийте під проточною холодною водою.

3. Промийте окропом.

Такі сухофрукти, як курага або родзинки, можна заготовлювати й самостійно. Все, що для цього знадобиться, — екологічний дегідратор, який також можна виготовити самим із підручних матеріалів.

Comments   

загрузка...