• В чому криється небезпека звичайних шампунів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Субота, 12 березня 2016 року

Звичні для нас шампуні для волосся відмінно справляються зі своїми завданнями, і ми вже не уявляємо свого життя без них. Для поліпшення мийного ефекту, видалення жиру та утворення піни в більшість звичайних шампунів для волосся виробники додають різноманітні речовини, про небезпеку яких ми можемо навіть не підозрювати.

Шампуні, що роблять наше волосся чистим і доглянутим, що додають об’єм і охайний вигляд, — незамінна річ для багатьох із нас. Обираючи той чи інший шампунь, ми частіше покладаємося на свій досвід або переваги, а часом, довіряємо рекламі або красивій обгортці нового засобу. І зовсім небагато хто з нас звертає увагу на склад засобу, зазначений на етикетці. В основному через те, що до складу сучасних шампунів входять десятки компонентів, і розібратися у всій цій «таблиці Менделєєва» досить непросто.

Чому так важливо знати склад шампуню? По-перше, ні для кого не секрет, що сучасні засоби для миття волосся можуть містити небезпечні речовини. По-друге, ці речовини шкодять не тільки нашим волоссю, але і всьому організму, оскільки та чи інша частина поглинається шкірою. По-третє, за щоденного використання шампуню ця шкода збільшується в рази.

Найбільш небезпечні складові шампунів

1. SLS і SLES.

Лаурилсульфат натрію (Sodium Lauryl Sulfate, SLS) і лауретсульфат натрію (Sodium Laureth Sulfate, SLES) є майже обов'язковою складовою практично всіх шампунів. SLS і SLES також додають у гелі для душу та навіть зубні пасти. Головна «перевага» цих сульфатів — вони утворюють багато піни, ефективно видаляють жир і є дуже дешевим інгредієнтом, який отримують під час перероблювання кокосової олії.

Лаурил- і лауретсульфат натрію також додають в очищувачі для миття машин і промислових поверхонь. Ці сульфати відмінно видаляють жир. Але концентрація цих речовин там, зрозуміло, в рази більша.

Деякий час тому розгорілася гаряча дискусія про канцерогенність шампунів з SLS і SLES. Йшла мова про те, що сульфати накопичуються в багатьох внутрішніх органах, викликають катаракту очей, виразку та рак. Провівши свої дослідження, багато авторитетних лабораторій та компанії дійшли висновку, що SLS і SLES не сприяють розвитку раку. Однак чи поставлена ​​крапка в цьому питанні, ніхто не знає.

Сульфати все ж можуть викликати головний біль, кашель, висипання та почервоніння на шкірі, під час потрапляння в очі — подразнення, сильний біль і почервоніння рогівки, під час потрапляння всередину — нудоту та блювоту. Вони подразнюють і пересушують шкіру, руйнують цибулини волосинок, сприяють виникненню лупи та випаданню волосся. І навіть можуть викликати затримку розвитку у дітей.

SLES називають провідником токсичних речовин: він легко утворює сполуки з іншими інгредієнтами, утворюючи діоксини та нітрати, небезпечні для всіх органів. SLES, крім того, алергенний і протипоказаний для дітей та вагітних.

Якщо на етикетці складу шампуню зазначено, що він містить «компоненти, отримані з кокосових горіхів» — це замаскована назва SLS. Зверніть увагу: шампуні для жирного волосся містять більше SLS і SLES, а для нормальних і сухих — менше.

2. ALS і ALESаммоніум лаурил- і лауретсульфат. На відміну від вище перерахованих сульфатів, ALS і ALES додають у більш дешеві шампуні та гелі для душу. Вони також добре розчиняються й піняться у воді та вважаються канцерогенами.

3. Парабени використовуються в багатьох косметичних засобах, в тому числі, і в шампунях. Це недорогі консерванти, які допомагають подовжити термін зберігання засобу й мають антибактеріальні та протигрибкові властивості.

Але в той же час вони здатні накопичуватися в тканинах і органах. Парабени можуть викликати рак молочної залози, бо вони діють так само, як гормон естроген, і негативно впливають на вироблення гормону тестостерону.

Шампуні також містять віддушки, ароматизатори, барвники, згубна дія яких лише посилює загальну картину.

Чи існує вихід із цієї ситуації? Так. Перший — відмовитися від розрекламованих супер-пінних шампунів, замінивши їх безсульфатними на натуральній мильній основі. Другий — спробувати самим приготувати натуральний мийний засіб для волосся.

Чи існують натуральні безсульфатні шампуні?

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...