• Як приготувати домашній бальзам «Зірочка» проти застуди

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 19 січня 2016 року

Саморобний бальзам від застуди та грипу, до складу якого входять корисні натуральні ефірні олії, — краща альтернатива добре відомому в'єтнамському бальзаму «Зірочці». Про кілька варіантів приготування такого бальзаму і про те, які ефірні олії є найефективнішими для лікування ГРЗ, ми розповімо в цій статті.

В'єтнамська «Золота зірка» або, як її називають у народі, «Зірочка», — навіть через півстоліття залишається засобом №1 за застуди, грипу, ГРЗ, головного болю і різних травм. Бальзам належить до групи так званих місцево подразнювальних речовин, тому під час його нанесення на шкіру відчувається печіння та зігрівання.

Склад покупного бальзаму «Зірочка» не є секретом. Так, 4-х-грамовий бальзам містить: ментол кристалічний — 0,455 г, камфору — 0,91 г, олію м'яти перцевої — 0,59 мл, олію евкаліпту — 0,14 мл, олію гвоздики — 0,228 мл, олію кориці — 0,053 мл. Це так звані активні компоненти.

Але більш ніж половина об’єму «Зірочки» — це речовини-консерванти, які надають бальзаму тверду консистенцію та збільшують його термін зберігання: парафін — 750 мг, безводний ланолін — 460 мг, бджолиний віск — 360 мг, вазелін — 230 мг і вазелінова олія — 0,1 мл.

Зауважте: у списку консервантів і загусників тільки бджолиний віск можна впевнено назвати корисним натуральним інгредієнтом. Безводний ланолін має тваринне походження: це віск, одержуваний шляхом виварювання жиру з вовни овець. Його вважають нешкідливою речовиною, але він має до кінця не вивчений склад.

Що стосується вазелінової олії, парафіну та вазеліну, то це всім добре відомі речовини, одержувані з нафтопродуктів. Про їхній хімічний склад і шкоду для здоров'я знають майже всі.

Камфора та кристалічний ментол, що також входять до складу «Зірочки», не натуральні, а штучні. І до того ж, у бальзамі їх досить багато, через що під час його нанесення на шкіру відчуття печіння досить сильне.

Ефірних олій, таких як олія м'яти перцевої, евкаліпта та гвоздики, в порівнянні з іншими інгредієнтами, в «Зірочці» виявляється зовсім небагато. До того ж, чи є вони натуральними або ж хімічними ароматизаторами, застосовуваними за такого масштабного виробництва, — не відомо.

Чи можна приготувати корисний натуральний бальзам від застуди та грипу самим? Так! Він матиме склад, подібний до «Зірочки», але зі значною та важливою відмінністю — всі штучні складові будуть замінені в ньому на натуральні.

З чого повинен складатися бальзам від грипу та застуди?

Перше — це основа, тобто ті речовини, які нададуть бальзаму мазеподібну консистенцію й будуть пом'якшувати дію ефірних олій (які, як відомо, не можна наносити безпосередньо на шкіру). За основу можна взяти будь-які тверді олії (ши, кокоса, какао), будь-яку базову олію (персикову, оливкову, мигдальну, жожоба та ін.) і бджолиний віск.

Друге — ефірні олії, які й будуть надавати лікувальну дію.

Для лікування ГРЗ, грипу та подібних захворювань рекомендуються такі ефірні олії: олія лаванди, сосни, кориці, евкаліпта, розмарину, камфори (камфорний коричник), м'яти перцевої, кипариса, чайного дерева, герані, ялиці, шавлії, чебрецю.

Співвідношення основи та ефірних олій у бальзамі — 3:1.

Для приготування бальзаму знадобиться чистий посуд (емальований, неіржавкий, скляний, але не алюмінієвий!) для нагрівання та змішування інгредієнтів, і баночка, де можна буде зберігати бальзам.

Ви можете сміливо експериментувати зі складом бальзаму, додаючи ті чи інші інгредієнти (ефірні або базові олії) за своїм бажанням. Наведемо кілька рецептів бальзаму від застуди.

Рецепти натуральних бальзамів від застуди та грипу

Рецепт бальзаму від застуди №1

Інгредієнти:

• 2—3 ч.л. бджолиного воску;

• 40 мл базової олії — персикової або оливкової;

• ефірні олії:

- 25 крапель олії евкаліпта;

- 20 крапель олії розмарину;

- 10 крапель олії лаванди;

- 5 крапель олії чайного дерева.

Рецепт бальзаму від застуди №2

Інгредієнти:

• 6 г бджолиного воску;

• базові олії: 6 г кокосової та 8 мл мигдалевої;

• ефірні олії:

- 20 крапель олії евкаліпта;

- 20 крапель олії кориці;

- 30 крапель камфори;

- 30 крапель олії м'яти перцевої.

Рецепт бальзаму від застуди №3

Інгредієнти:

• 8 г бджолиного воску;

• базові олії: 8 г олії ши та 10 мл олії жожоба;

• ефірні олії:

- 20 крапель олії евкаліпта;

- 10 крапель олії сосни або кипариса;

- по 5 крапель: олії чайного дерева, шавлії, м'яти перцевої та чебрецю.

Приготування:

1. На водяній бані нагріти бджолиний віск.

2. Коли віск розтане, додати в нього тверді базові олії (якщо вони є в рецепті). Швидко перемішати.

3. Зняти з водяної бані й додати рідкі базові олії. Добре змішати.

4. Коли суміш трохи охолоне — додати по краплях ефірні олії. Змішати.

5. Теплий бальзам перекласти в баночку.

Саморобний бальзам зберігати в прохолодному місці під щільно закритою кришкою.

За грипу та застуди наносіть бальзам на виски та крила носа. Також бальзам можна використовувати й для інгаляцій: для цього додайте кілька грам суміші в гарячу воду та подихайте над паром. Це сильнодійний і, до того ж, абсолютно натуральний засіб, який можна застосовувати всім, крім дітей до 3-х років.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...