• Фільми, які змінять ваш погляд на світ

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Вівторок, 23 лютого 2016 року

Представляємо добірку кращих фільмів, що розповідають про світ, в якому ми живемо, і про те, як цей світ стрімко змінюється під впливом дій людини. Приділіть трохи часу — і ви вперше побачите цей світ таким, яким він є насправді.

«Home» («Дім», 2009 р.)

Документальний фільм, спільна робота режисера Люка Бессона та Яна Артюса-Бертрана — всесвітньо відомого фотографа дикої природи.

У фільмі з висоти пташиного польоту показується краса нашої планети й фатальні наслідки руйнувань, завданих діяльністю людини. Це наслідки екологічних катастроф, наслідки воєн і всі ті незагойні рани, які завдали Землі промислові виробництва. Зйомки фільму тривали півтора року й відбувалися у 53 країнах світу.

У деяких країнах, зокрема, в Китаї та Саудівській Аравії, режисерові було відмовлено в проведенні повітряної зйомки, після зйомок в Індії половину відеоматеріалів було конфісковано, а в Аргентині Артюс-Бертран та його помічники ще й тиждень провели у в'язниці. Можливо, цей фільм показує більше, ніж нам потрібно знати?

«HOME — The shooting» — окремий відеоролик, що розповідає про знімальний процес цього фільму.

«Прекрасна Зелена» («La belle verte», 1996 р.)

Фільм-комедія від режисера Колін Серро. Міла — мешканка з іншої планети, де люди давно відмовилися від «благ цивілізації», які призвели до воєн, ворожнечі та виснаження планети. Їхнє життя — простіше, але гармонічніше та більш наближене до природи. І ось Міла прибуває на нашу прекрасну зелену Землю, де знайомиться з людьми і бачить безглуздість нашого сучасного технократичного світу. Намагаючись якось допомогти людям, Міла застосовує свою здатність: вона «відмикає» людей від «системи», вони стають добрішими та щирішими — стають тими, ким вони є насправді.

Фільм «Прекрасна Зелена» неофіційно був заборонений до показу в кінотеатрах Європи.

«No Impact Man» («Нульовий вплив», 2009 р.)

Документальний фільм режисерів Лаури Габберт і Джастіна Шайна. Письменник і інтернет-блогер Колін Бівен наважується на експеримент: будучи мешканцем такого ультрасучасного міста, як Нью-Йорк, протягом року він хоче перебудувати своє життя, зробивши його екологічним, хоче вирватися з суспільства споживання та завдавати якомога менше шкоди довкіллю.

У списку правил: стати вегетаріанцем, не смітити, не купувати промислових товарів, не використовувати електрику, користуватися лише екологічно чистими видами транспорту, всі відходи повинні перероблюватися, не користуватися папером, вживати лише їжу, вирощену в 250-мильній зоні проживання.

Чи вдасться цей експеримент — відповідь ви знайдете у фільмі.

Fuel («Паливо», 2008 р.)

Документальний фільм від режисера Джошуа Тікелла розкриває тему залежності сучасного світу від «чорного золота» — нафти. У фільмі на наочних історичних прикладах розповідається, чому «нафтова голка» впливає на довкілля, втягує різні країни в сумнівні афери і які існують сучасні альтернативи нафті. Ця робота Джошуа Тікелла отримала приз глядацьких симпатій на Sundance Film Festival.

«Human Footprint» («Екологічний слід людини», 2008 р.)

Фільм створено телеканалом National Geographic, режисер Нік Уоттс. Це історія про те, який слід залишає кожен із нас на обличчі планети. Слід, який можна знайти практично скрізь й у великій кількості.

«Flow» («Потік», 2008 р.)

Режисер картини Ірена Селіна. Вона подорожує світом і спілкується з вченими та активістами, які пояснюють, до чого може призвести в найближчому майбутньому ігнорування проблеми водних ресурсів — головної цінності сучасного світу. Винуватцями цієї катастрофи, що насувається, є і великі підприємства, типу Nestle і Coca-Cola: їхнє виробництво дуже пов'язано з завданням шкоди водним масивам планети.

«Корпорація „Їжа“» (Food, Inc., 2008 р.)

Найвідоміший викривальний фільм-розслідування від режисера Роберта Кеннера. Це документальне відео розкриває сутність сучасного виробництва харчів: їхня небезпечність для здоров'я та екології. У фільмі розповідається про корпорації, що використовують під час виробництва їжі хімікати та пестициди, які дозволяють створювати дешеву, але небезпечну їжу.

У 2008 році фільм викликав найсильнішу суспільну реакцію з боку харчових корпорацій, які звинуватили Роберта Кеннера у брехні. Але екологічно налаштовані журналісти, продовжуючи ідею фільму, змогли знайти ще більше фактів, які підтверджують жахливий стан харчової індустрії.

Фільм був номінований на Оскар у 2010 році як документальний фільм про супермаркети й заклади громадського харчування.

«Земля 2100» («Earth 2100», 2009 р.)

Повчальний і цікавий фільм режисера Боба Вудрофа, знятий у документальному жанрі фантастики. А що як протягом наступного століття людство зіткнеться із труднощями, які йому ніколи не подолати? Парниковий ефект, перенаселеність, ядерні війни, масове забруднення, нераціональне використання енергії — це тільки кілька варіантів результату, після якого наша цивілізація може зникнути.

У фільмі змодельовано фатальні проблеми, через які доведеться пройти людству, якщо ми вчасно не схаменемося і не постараємося щось змінити.

Ці та подібні фільми — ще одне нагадування для нас, людей, про те, на якій Прекрасній Зеленій планеті ми живемо, і що ми повинні робити все, аби зберегти її. І це не так складно: щонайменше можна навчитися розділяти та відносити небезпечні відходи на спеціалізовані пункти приймання, спробувати жити без пластика, за можливістю користуватися природними джерелами енергії, які не забруднюють навколишнє середовище. І нехай це маленькі кроки, але якщо кожен із нас зможе це зробити, ці дії неодмінно будуть мати помітні результати вже сьогодні.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...