• Як на здоров'я впливає трудоголізм

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 23 березня 2016 року

Трудоголізм — звичка «засиджуватися» і з головою поринати в роботу, проводячи за нею понад 8 годин на день, має серйозні наслідки для здоров'я. До яких захворювань схильні трудоголіки і як не «згоріти» на роботі?

Британський медичний журнал Lancet опублікував результати дослідження доктора Міка Ківімакі з Університетського коледжу Лондона. В дослідженні взяли участь більш як 0,5 млн осіб з однією спільною рисою — всі добровольці проводили за роботою понад 8 годин на день. Випробовуваних поділили на групи, залежно від кількості годин, проведених за роботою.

Дослідження стану здоров'я добровольців показало, що ті, хто працював 55 годин на тиждень, мали більший ризик інсульту. Так, з першої групи (робота 35—40 год на тиждень) менше ніж 5 осіб із кожної 1000 мали інсульт за 10 років, а з другої (55 і більше годин на тиждень) — 6 осіб із 1000.

Робота в середньому 48 годин на тиждень підвищує ризик інсульту на 10%, 54 години — на 27%, понад 55 годин — на 33%.

Збій у режимі дня, підвищений стрес, малоактивний спосіб життя й неправильне харчування — все це значно підвищує ризик інсульту у трудоголіків.

«Люди, що працюють понаднормово, повинні особливо прагнути до підтримки здорового способу життя та уникати підвищеного артеріального тиску», — каже доктор Ківімакі.

Як уберегти себе від наслідків трудоголізму?

За трудоголізму найбільш виражені такі стани: відсутність інтересу до будь-чого, крім роботи, постійні думки про роботу, складнощі у прийнятті конкретного рішення, відсутність задоволення після завершення справи, після закінчення роботи відразу виникають думки про іншу роботу, ставлення до відпочинку як до ліні тощо.

Щоб позбутися такого способу життя (адже трудоголізм і є своєрідний спосіб життя) і запобігти погіршенню здоров'я, рекомендується:

1. Кожні 2—3 години на роботі робити невелику перерву (5—10 хв).

2. Дозвольте собі сієсту: як показують дослідження, післяобідній відпочинок корисний для серця, він знімає напругу, втому й запускає процес самовідновлення організму.

3. Добре висипайтеся, намагайтеся лягати не пізніше 22 години і рано вставати. Сон до опівночі дуже цінний для здоров'я.

4. Зробіть собі мінімум один день на тиждень вихідним: замініть роботу приємним хобі, відпочиньте.

5. Слідкуйте за своїм артеріальним тиском.

6. Перед сном робіть вправи, що розслаблюють. Вони допоможуть зняти нервову напругу та скоріше заснути.

7. Медитуйте. Поза лотоса — найкращий спосіб відновити сили.

Вас також може зацікавити стаття «Як попередити інсульт».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...