• Як зробити смачні та корисні цукерки із сухофруктів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 18 травня 2018 року

Чи існують смачні та корисні цукерки? Так! І їх можна приготувати із простих та доступних інгредієнтів. Дізнайтеся, що таке справжні солодощі, які корисні для здоров'я і неодмінно сподобаються дорослим і дітям.

В основі таких цукерок — курага, родзинки, чорнослив, інжир, фініки та інші улюблені сухофрукти, а також горіхи. Такі солодощі не можуть іти ні в яке порівняння зі звичайними «магазинними» ласощами. Ні для кого не секрет, що більшість «магазинних» цукерок містять дуже мало корисних інгредієнтів, а ось рослинних і транс-жирів, а ще ароматизаторів, консервантів і подібних добавок у них більш ніж достатньо. Користі від таких цукерок ніякої: вони викликають звикання та «залежність» від солодкого, а «порожні» калорії, що містяться в них, додають вагу.

Якщо без солодкого ніяк не обійтися, чому б не замінити їх корисними й не менш солодкими сухофруктами? Сухофрукти — це натуральні солодощі, що містять багато корисних речовин і мікроелементів, лікують судини та серце. А горіхи, кокосова стружка, кукурудзяна крихта, дрібне насіння, таке як кунжут, льон або мак, нададуть їм справжнього «магазинного вигляду».

Для приготування цукерок вам знадобиться м'ясорубка або блендер для подрібнення інгредієнтів.

Загальна технологія приготування цукерок із сухофруктів:

1. Ретельно промийте сухофрукти, щоб позбутися залишків обробки. Докладніше про те, як правильно підготувати сухофрукти, дивіться тут.

2. Видаліть кісточки із сухофруктів.

3. Подрібніть горіхи. За бажанням можна подрібнити й сухофрукти.

4. Сухофрукти та горіхи пропустіть через м'ясорубку або подрібніть у блендері.

5. За необхідністю додайте мед з горіхами, сік лимона і т.п.

6. Сформуйте цукерочки і обваляйте їх у насінні або стружці кокоса.

7. Поставте в холодильник до застигання.

Рецепти саморобних цукерок із сухофруктів, горіхів, меду та насіння

Рецепт №1

Складові:

- По 70—80 г фініків, чорносливу, родзинок і кураги;

- 50 г будь-яких горіхів;

- 50 г вівсяних пластівців;

- 4—5 ст.л. кокосової стружки, какао-порошку або мигдальної стружки;

- 1 ст.л. соку лимона.

Приготування: подрібнити вівсяні пластівці й кокосову стружку, додати горіхи. Сухофрукти пропустити через м’ясорубку. Все змішати, має утворитися однорідна маса. Додати сік лимона, перемішати, сформувати цукерки. Всередину можна покласти по горішку (наприклад, фундук). Зовні обваляти в какао-порошку, кокосовій або мигдальній стружці.

Рецепт №2

Складові:

- по жмені улюблених сухофруктів: фініки, інжир, курага, родзинки, чорнослив;

- пів склянки волоських горіхів;

- трохи подрібнених кукурудзяних пластівців.

Приготування: порізати сухофрукти та горіхи, пропустити через м'ясорубку. Добре перемішати, сформувати цукерочки і обваляти в кукурудзяних пластівцях.

Рецепт №3

Складові:

- жменя улюблених сухофруктів;

- пів банана;

- 1/4 склянки горіхів;

- 3 ст.л. вівсяних пластівців;

- 1 ст.л. насіння льону.

Приготування: подрібнити сухофрукти, вівсяні пластівці, горіхи та насіння. Банан розтовкти в пюре. Все змішати. Зробити цукерки-кульки, обваляти можна в горіхах або кокосовій стружці.

Рецепт №4

Складові:

- по 100 г сухофруктів (чорносливу, фініків, кураги) і горіхів (мигдаль і волоський горіх);

- 3 ст.л. меду;

- 1 ч.л. соку лимона;

- кокосова стружка.

Приготування: пропустити через м'ясорубку сухофрукти та горіхи. У суміш додати мед і сік лимона. Перемішати, зробити цукерки, зовні обваляти в кокосовій стружці.

Рецепт №5

Складові:

- по 40 г кураги і чорносливу;

- 15 г пшеничних висівок;

- по 10 г кукурудзяних пластівців і хлібців («повітряна пшениця»);

- 1 ч.л меду.

Приготування: подрібнити пластівці, хлібці та висівки. Пропустити через м'ясорубку сухофрукти. Все змішати, додати мед. Зробити кульки і обваляти в суміші пластівців і хлібців.

Рецепт №6

Складові:

- по 200—250 г родзинок, кураги та чорносливу;

- 200 г соняшникового насіння;

- 100 г кокосової стружки;

- скибочка лимона.

Приготування: у блендері або м'ясорубці подрібнити сухофрукти й насіння. У суміш додати сік лимона і 50 г кокосової стружки. Все перемішати, зробити цукерки і обваляти в стружці кокоса, що залишилася.

Найкраще такі цукерки зберігаються в морозильній камері (дуже довго), трохи менше — в холодильнику. Такі солодощі дуже поживні і корисні як для дітей, так і для дорослих.

Зауважте: змінюючи співвідношення інгредієнтів (трохи більше кураги або фініків і т.п.), вибираючи ті чи інші горіхи, сушені ягоди та насіння, можна отримати безліч найрізноманітніших за смаком цукерочок. Сміливо експериментуйте!

Дізнайтеся також, як за зовнішнім виглядом навчитися вибирати сухофрукти, не оброблені хімікатами і як приготувати справжній домашній йогурт.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...