Субота, Жов 23, 2021
Велика Епоха
Ukrainian Edition

Правильне харчування або спорт: як знизити вагу

Субота, 15 серпня 2020 року

Що більш ефективне для зниження ваги або боротьби з ожирінням: фізичні навантаження або правильне харчування? Відповідь на це питання вже знайдено, кажуть фахівці.

Якщо ви розриваєтеся між тим, що ж буде ефективніше для нормалізації ваги — скорочення об’єму прийнятої їжі та калорій або регулярні фізичні навантаження — то знайте, що медики вже відповіли на це питання. На їхню думку, в боротьбі із зайвою вагою й ожирінням фізична активність не так ефективна, як перехід на правильне харчування.

Що важливіше: спорт чи правильне харчування? Фото: Alan Cleaver/flickr.com. Ліцензія: creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0
Саме таку думку висловили в коментарі, опублікованому British Journal of Sports Medicine, провідні міжнародні експерти з цього питання. За їхніми словами, загальноприйняте уявлення про ефективність спорту дуже поширене, але тепер прийшов час його розвінчати.

За словами кардіолога Асіма Мальхотра, у боротьбі з ожирінням збалансована дієта набагато важливіша за спорт: «Людині, яка страждає ожирінням, не потрібно ні на йоту збільшувати фізичне навантаження, щоб знизити вагу, — потрібно просто менше їсти. Мене найбільше турбує, що суспільству нав'язується ідея про те, що ви можете їсти що завгодно, якщо займаєтеся спортом».

Зрозуміло, фізична активність дуже корисна для здоров'я: вона знижує ризик розвитку багатьох захворювань, в тому числі, серцево-судинних, деменції, діабету. Але все ж вона не стане порятунком для тих, хто страждає від зайвої ваги. Кращий варіант — виключити з раціону надлишкові вуглеводи та цукор, а також визначити, які харчові звички та прихильності стоять на шляху до здорової ваги.

Також варто приділити більшу увагу не кількості споживаних калорій, а їхньому джерелу. Навіть 150 зайвих калорій, які було отримано з цукру, в 11 разів підвищують ризик розвитку цукрового діабету.

Попередні дослідження показали, що у порівнянні з недостатньою фізичною активністю та шкідливими звичками (паління, алкоголь) саме неправильне харчування є більш важливим фактором розвитку багатьох захворювань.

Спорт не може компенсувати шкідливість нездорового харчування: «Це суперечить науці, це неправильно. Якщо у вас погана дієта, то бігом її не виправити», — каже Асім Мальхотра.

Дізнайтеся, який традиційний корисний сніданок готують в Японії, Індії та Англії.

Comments   

загрузка...