ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Дослідники ідентифікували бактерії, які не піддаються лікуванню колістином

Велика Епоха

«У природі є ліки на всі випадки життя» — так здавна казали наші предки, і в цьому все частіше переконуються вчені наших днів. Деякі рослини, фрукти, ягоди, овочі та спеції не тільки містять багато корисних речовин, але і є природними антибіотиками.

Відкриття пеніциліну й цілого ряду антибіотиків стало чи не найбільш значущою подією в історії медицини. Однак виявилося, що і вони не стануть довгостроковими ліками проти бід: небезпечні бактерії стали стійкими до антибіотиків. І сьогодні вчені все частіше кажуть, що ера антибіотиків стрімко завершується і наш світ стоїть на межі часу «після антибіотиків».

#img_center_nostream#Дослідники ідентифікували бактерії, які не піддаються лікуванню колістином. Колістин — препарат «останньої інстанції» — застосовувався для лікування пацієнтів і домашніх тварин у Китаї. Саме зловживання цим препаратом для лікування худоби призвело до виникнення нової генної мутації під назвою ген MCR-1, яка перешкоджає колістину вбивати бактерії. Резистентність бактерій пошириться на весь світ і призведе до появи невиліковних інфекційних хвороб — такий невтішний прогноз учених.

Можливо, у спробі відшукати нові препарати, варто звернутися до тих цінностей, які зберігає в собі природа. Багато загальнозміцнювальних, ранозагоювальних, бактерицидних та противірусних препаратів не тільки з'являються в пробірках фармацевтів, але й існують у натуральному вигляді у фруктах, спеціях, ягодах, овочах.

Рослини — натуральні антибіотики

Деревій, багно, пижмо: пригнічують розмноження білого стафілокока та ентеробактерій. Багно й пижмо пригнічують розмноження кишкової палички, а деревій вбиває її. Пижмо вбиває мікрококи.

Подорожник діє як і пижмо, а також вбиває білий стафілокок і кишкову паличку.

Полин гіркий вбиває кишкову паличку, пригнічує розмноження синьогнійної палички.

Пустирник і елеутерокок пригнічують розмноження білого стафілокока, протея, кишкової палички та ентеробактерій. Вбивають кишкову паличку.

#img_center_nostream#Календула, чистотіл, шавлія та евкаліпт мають бактерицидну дію на стрептококи та стафілококи. Евкаліпт вбиває і пневмококи.

Прянощі й приправи — антибіотики

Базилік — універсальний природний антибіотик, має дезінфікувальні та бактерицидні властивості, захищає організм від різних інфекцій.

Гірчиця містить куркумін, завдяки якому має антимікробну, антигрибкову та протизапальну дію.

Імбир має сильне антимікробну дію.

Куркума — «ліки проти всіх хвороб», природний антибіотик.

Чебрець. Олія чебрецю містить тимол з антимікробними та протигрибковими властивостями.

Кориця — «смертельний» природний антибіотик: бореться з кишковою паличкою, вбиває туберкульозні палички і віруси.

Ягоди, фрукти та овочі — природні антибіотики

Грейпфрут. Лікувальний ефект екстракту зерен грейпфрута настільки потужний, що не поступається за силою штучним антибіотикам: він убиває 800 штамів бактерій, 100 видів грибків і деякі віруси.

Лимон — один із кращих природних антисептиків. Допомагає побороти інфекції та грибкові захворювання.

Гранат. Користь граната не тільки в його соку, але і в кісточках, квітках, шкірці плодів і корі. Кора граната — сильний антибіотик, застосовується за дизентерії та для ран, що не загоюються. Водний настій сухих шкірок граната вбиває бактерії, що викликають такі захворювання, як сальмонельоз, дизентерія, виразка шлунка та кишечника, холера, коліт, дисбактеріоз, черевний тиф, гострий апендицит. Квітки та шкірка граната мають протизапальну та протимікробну дію.

Калинапотужний природний антибіотик. Препарати на основі калини лікують навіть інфіковані рани.

Малина — антисептичний та антибактеріальний засіб. Ягоди малини перешкоджають розвитку золотистого стафілокока, спор дріжджів і цвілевих грибів.

Обліпиха та олія обліпихи — потужний бактерицидний засіб.

#img_center_nostream#

Чорна смородина. Її фітонциди пригнічують і вбивають золотистий стафілокок, трихомонади, віруси, бактерії та грибки.

Капуста має протимікробну дію для більшості видів хвороботворних бактерій.

Цибуля — природний антибіотик. Фітонциди цибулі вбивають стрептококи, туберкульозну і дифтерійну паличку і багато інших небезпечних мікробів. Сік цибулі призупиняє розвиток стафілокока, стрептокока, трихомонади, дизентерійної, дифтерійної і туберкульозної палички.

Редька. Сік чорної редьки — найпотужніший антисептик: загоює рани та виразки, вбиває бактерії.

Хрін — найсильніший природний антибіотик. Містить ефірну олію, лізоцим — руйнує клітинну оболонку бактерій і вбиває інфекцію. Містить бензилізотіоціанат — природний антибіотик, вбиває бактерії, що викликають запальні процеси в нирках, сечовивідних шляхах і сечовому міхурі.

Часник — природний антибіотик із біостимулювальною дією: «включає» Т-лімфоцити — імунні клітини організму. Діалід сульфід, що входить до складу часнику, знищує бактерії роду Campylobacter, які викликають отруєння. До відкриття пеніциліну часниковий розчин застосовувався для боротьби з патогенними бактеріями.

Відомо, що часник має антисептичну дію, знищує бактерії та віруси, зокрема вбиває стафілококи, стрептококи, бактерії тифу та паратифів, сальмонелу, дифтерійну паличку, пригнічує розвиток туберкульозної палички, ефективно бореться з бактерією Helicobacter Pylori, яка може викликати виразку шлунка.

#img_center_nostream#

Окремо в цьому списку природних антибіотиків слід виділити мед і прополіс.

Мед. Містить сильний природний антибіотик білок дефенсин-1. Вбиває золотистий стафілокок, кишкову паличку, збудників черевного тифу, дизентерії, паратифу, яйця кишкових паразитів, сінних бацил, картопляних і сибіркових паличок; пригнічує розмноження білого стафілокока й ентеробактерій. Відомо, що навіть мед, який зберігається у відкритих посудинах у поганих умовах, не пліснявіє і не псується. Це спостереження підказало, що можна використовувати мед для лікування гнійних інфікованих ран.

Прополіс активно бореться з бактеріями, вірусами та грибками. Вчені довели, що прополіс — ефективний антибіотик широкого спектру дії, який не викликає побічних ефектів і не призводить до утворення стійкості у мікробів.

Ефірні олії з властивостями антибіотиків

Багато ефірних олій також володіють властивостями антибіотиків — вбивають бактерії, грибки, віруси: олія чайного дерева, лаванди, евкаліпта, шавлії, ялиці, сосни, гвоздики, м'яти перцевої тощо.

Дізнайтеся також, як приготувати лікувальний напій з калини та шипшини і як своїми руками зробити натуральний бальзам «Зірочку» на основі ефірних олій від грипу та застуди.