• Про користь евкаліпта або чому в коал не буває нежиті

  • Четвер, 12 листопада 2009 року
А дійсно, чи мучаться коали від нежиті? Важко сказати, принаймні, я жодного разу не бачив коалу, яка хворіла застудою. В такому разі то це точно завдяки тому, що живуть вони в гущавині чагарників евкаліпта!

Корисні властивості листя евкаліпта оцінили не лише коали, помічені вони також і австралійськими аборигенами. Евкаліпт називають  деревом-насосом, бо  його  розгалужена  коренева система  може висмоктати до 300 літрів води з ґрунту на добу. Наприклад, наша рідна берізка - лише 40. Накопичену вологу евкаліпти випаровують  разом з власними фітонцидами - антимікробними речовинами рослинного походження. Ось таким чином, знаходячись в евкаліптових гаях, можна насолоджуватися не лише приємним запахом, але  й отримати хорошу антибактеріальну обробку верхніх дихальних шляхів.
 
Основною діючою речовиною ефірного масла, що отримується з листя рослини, є евкаліптол (70%  – 80%), проте окрім цього евкаліпт містить різні спирти і альдегіди, і безліч інших речовин. Тому масло евкаліпта, набагато ефективніше, ніж евкаліптол, що отримується в лабораторних умовах. Це ще раз підтверджує той факт, що натуральні продукти ефективніші, ніж окремі їх елементи, що отримуються хімічною промисловістю.

Найбільш відома дія евкаліпта  - відхаркувальна, тому він найчастіше застосовується при захворюваннях верхніх дихальних шляхів (фарингіті, трахеїті, ангіні, бронхіті, пневмонії, легеневому туберкульозі).  Окрім цього евкаліпт має потужну бактерицидну і противірусну дію, що зумовлена наявністю аромадендрена і феландрена. Ці речовини при контакті з киснем утворюють озон, що негативно діє на життєдіяльність бактерій.  Дослідження показали, що аерозоль, що містить 2% масел, вбиває до 70% стафілококів, що знаходяться в повітрі.

Аборигени обв'язували листям евкаліпта рани, бо знали про його ранозагоювальний, протизапальний, болезаспокійливий і дезинфікуючий ефекти. Тому настій евкаліпта рекомендують застосовувати при бешихах, абсцесах, флегмонах і гнійних захворюваннях шкіри.

Евкаліпт може впливати  й  на емоційний стан людини. Він діє мобілізуюче: допомагає зібратися з думками, зосередитися, додає пильності  та  уважності. Прохолодний і стриманий аромат цього масла також підтримає при важкому душевному стані, або у випадках, коли людина вбита горем.

Народна медицина рекомендує застосовувати відвар листя евкаліпта лозеподібного при бронхіальній астмі та гострих респіраторних захворюваннях, а також болях в кишечнику і гастриті.  В цьому випадку 10 грам сухої подрібненої сировини кип'ятять 15 хвилин у склянці води. Потім проціджують і доливають до первинного об'єму кип'яченої води. Приймають  4 рази на день, починаючи із столової ложки і збільшуючи з кожним прийомом до чверті склянки.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...