• Святкова їжа — випробування навіть для здорового організму

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 15 січня 2016 року

Смачні страви новорічного застілля, ситна їжа й ласощі — без цього не обходяться святкові дні. Чи витримає навіть здоровий організм таке випробування? Як реагує організм на цю зміну раціону?

Ситна, калорійна їжа — саме те, чого багатьом хочеться взимку. Причина тому — і свята, і холодна погода, і ранні сутінки. Як кажуть фахівці, зменшення кількості денного світла позначається на нашому настрої, а це, у свою чергу, призводить до зміни харчових звичок, йдеться в статті на ВВС.

Але що буде, як, дотримуючись здорового способу життя й правильного харчування, «зірватися» на час святкового застілля? На це питання у гастроентерологів немає чіткої відповіді: все залежить від того, як швидко організм здатний відновитися після «розгулу».

Поганий холестерин і зайва вага — це ще не всі наслідки. Не менш підступною є зміна мікрофлори шлунково-кишкового тракту, до чого призводить вживання жирних страв. У довгостроковій перспективі, збільшення числа патогенних бактерій по відношенню до корисних може призвести до розвитку запального процесу в кишечнику. Але для невеликого періоду все не так страшно, адже кишкова мікрофлора здатна самовідновитися. А щоб допомогти їй у цьому, досить додати до свого раціону деякі продукти.

Таким чином, можна дозволити собі трохи «шкідливої» смакоти, але за умови, що після цього організм повернеться до здорового харчування. Теж стосується і одноразового переїдання. Але гастроентерологи застерігають: зазвичай святкові застілля тривають протягом кількох днів, а це вже може мати наслідки.

Є ще одна причина відмовитися від ситної святкової їжі. Хоча в цей період ми не так багато додаємо у вазі, як може здатися, але скинути набране після свят — це вже непросто. Зайві кілограми залишаються, і з кожним роком їх стає все більше. «0,48 кг ваги, що були набрані за осінь і зиму, ймовірно, є фактором поступового збільшення маси тіла, що часто відбувається у дорослих людей», — йдеться в одному з досліджень на цю тему.

Достатня фізична активність допоможе «боротися» з зайвими калоріями у святковий період. Вона знизить імовірність несприятливих генетичних варіацій в жирових клітинах і дозволить контролювати вміст цукру в крові. Більше гуляйте, будьте активні завжди й скрізь і, тим більше, у святкові дні — така порада фахівців.

Дізнайтеся, як знайти свій вид фізичної активності і як правильно розвантажити організм після свят.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...