ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Бджолиний віск: лікувальні властивості, які не мають рівних

Велика Епоха

Бджолиний віск — унікальний косметичний засіб, що не має штучних, створених людиною, аналогів. Складна хімічна структура і унікальні цілющі властивості роблять бджолиний віск цінним засобом для медицини й, особливо, косметології.

Про користь продуктів бджільництва для здоров'я та краси відомо давно. Наприклад, мед відомий не тільки як смачна солодкість, але і як засіб для загоєння ранок на шкірі й для відбілювання обличчя.

#img_center_nostream#Якщо говорити про бджолиний віск, то про його цінні властивості знали ще в Давньому Єгипті. У великих пірамідах і під час розкопок заховань стародавніх жреців археологи виявили злитки з воску. Ще більш дивним стало те, що за всі ці тисячоліття він не втратив своїх цінних властивостей. Відомо, що з 1700 року до н.е. натуральний бджолиний віск, завдяки своїм бактерицидним властивостям, застосовувався для лікування шкірних хвороб, а також як засіб для загоєння ран, порізів і опіків. Все це свідчить про те, що в стародавній косметології бджолиний віск займав одне з почесних місць.

Що ж таке бджолиний віск?

Бджолиний віск — продукт «виробництва» особливих залоз медоносних бджіл. Він використовується бджолами в якості будівельного матеріалу для сот і як консервант. Структура бджолиного воску досить складна: близько 50 різних хімічних сполук, серед яких — складні ефіри, вільні жирні кислоти й особливі вуглеводи.

Найбільш якісний з усіх відомих сортів воску — віск-капанець. Він має світло-жовтий, жовтий або білий колір і приємний медовий запах. Цей вид воску багатий на вітамін А, який незамінний для краси й здоров'я шкіри. Саме такий віск необхідний у домашній косметиці. Вибілений віск, який широко використовується в промисловій косметиці, майже не містить вітаміну А: він руйнується в процесі обробки.

#img_center_nostream#Відзначимо також, що на склад воску може впливати діяльність бджіл, нектар і пилок рослин. Тому віск може бути від світло-жовтого до коричневого кольору.

Лікувальні властивості бджолиного воску:

1. Бактерицидна та протизапальна дія. Бджолиний віск — один із кращих засобів для лікування запалень слизових оболонок і шкіри, виразок, ран і опіків. Неповний список препаратів, у складі яких застосовується бджолиний віск: запалення ясен, гайморит, кашель, коліт, пародонтоз, поліартрит, туберкульоз, розтягнення зв'язок, запалення м'язів, міжреберна невралгія тощо.

2. Живить, зволожує, захищає шкіру від пересихання й лущення. Бджолиний віск застосовується в кремах обличчя та тіла, в бальзамах для губ. Завдяки тому, що віск повільно всмоктується в шкіру, він створює на ній захисну воскоподібну плівку, яка утримує вологу. Віск робить шкіру еластичною, гладкою, уповільнює процес старіння і, разом з тим, не забиває пори.

Крім лікувальних властивостей, бджолиний віск також є хорошою основою-консервантом для косметичних і лікувальних препаратів.

#img_center_nostream#

Бджолиний віск і алергічна реакція

Бджолиний віск може провокувати виникнення таких алергічних реакцій, як анафілактичний шок і набряк Квінке. Причина такої реакції — в наявності у воску залишків меду та прополісу. Тому перед застосуванням бджолиного воску всередину зробіть тест на тильній стороні руки.

Як визначити якість бджолиного воску?

Якісний бджолиний віск має запах і смак меду з прополісом, на зрізі — матовий. Під час нагрівання колір гарного воску не змінюється.

Також дізнайтеся, як приготувати прості мийні засоби з горішків.