• Чорнобиль можна буде відвідати у віртуальній реальності

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Понеділок, 6 червня 2016 року

Творці «Чорнобиль 360» знімають український документальний альманах у форматі відеогри про найстрашнішу трагедію, яка сталася 30 років тому в Чорнобилі.

Користувачі «Чорнобиль 360» матимуть можливість дізнатися про трагічні долі свідків трагедії та потрапити всередину за допомогою унікального проекту, метою якого є захистити світ від наслідків аварії, пишеться на сторінці Chornobyl360 у «Фейсбуці».

«Ми прагнемо реалізувати проект, тому що дійсно віримо, що майбутні покоління повинні вчитися на наших помилках. За допомогою нашого проекту ми привернемо увагу до майбутнього зони відчуження і схожих місць. Нам не байдужа доля самопоселенців Чорнобиля. Ми хочемо, щоб люди зрозуміли: це не гра», — так свою мету пояснили автори відео, пише видання «Українська правда».

Унікальність роботи в тому, що «Чорнобиль 360» буде нагадувати комп'ютерну гру. В процесі гри користувач зможе самостійно вибирати варіанти розвитку сюжетних ліній, за допомогою яких буде досліджувати ЧАЕС.

«Для досягнення кульмінації та проникнення всередину унікальних об'єктів АЕС, які в реальності доступні тільки для спеціального персоналу, глядач повинен буде пройти всі рівні», — пояснюють творці Chornobyl360.

Цей альманах дозволить кожному зануритися в історію Чорнобильської катастрофи та побачити її на власні очі. Використовуючи маску віртуальної реальності, можна буде не тільки побачити, як виглядає Чорнобильська АЕС зсередини, але й дістатися до нового споруджуваного саркофага.

Панорамне відео чорнобильської «зони» в основному знімалося за допомогою сферичних камер, встановлених на дроні.

На сервісі Google Play вже доступна попередня версія додатка Chornobyl360, де можна побачити історичні пам'ятки та зустрітися з місцевими жителями зони відчуження, виміряти рівень радіації деяких елементів в зоні й взяти участь у її переробленні на заводі та багатьох інших ексклюзивних VR сценах.

За допомогою сайту Kickstarter авторам цієї роботи вдалося зібрати понад 34,5 тисяч євро. До фінансування відео приєдналося 300 чоловік.

Інтерактивний документальний фільм буде доступний як додаток для всіх пристроїв VR, зокрема для платформ Google Cardboard, Samsung Gear VR, Oculus, HTC VIVE.

Повністю готове відео повинні презентувати в грудні 2016 року.

Вчені помітили, що чорнобильська радіація «консервує» ліс і при цьому в цих місцях вона густо заселена дикими звірами. Попри небезпеку та інформацію про те, що до Чорнобиля будуть звозити всі ядерні відходи України, сюди стало переїжджати все більше людей.

Чорнобиль — не остання подібна аварія. У 2011 році сталася катастрофа на АЕС «Фукусіма-1» в Японії, а в 2015 році вибухнув «китайський Чорнобиль».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...