ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Львів'яни запрошують допомогти відновити Схід України

Велика Епоха

Хлопці зі Львова організували волонтерський табір «Будуємо Україну разом» (БУР), мета якого зробити українську молодь мобільною та об'єднати її навколо принципів взаємодопомоги та відповідальності.

Всеукраїнський волонтерський табір працює з 2014 року і запрошує активних молодих людей всіх регіонів України об'єднатися. Вже третій рік хлопці їдуть на Схід України, щоб допомогти людям впоратися з проблемами наслідків військових дій.

#img_center_nostream#

Організатори вважають, що волонтерський табір є чудовою можливістю для кожної молодої людини, яка хоче:

— подорожувати та пізнавати Україну;

— знайомитися і спілкуватися з людьми з різних куточків країни та світу, тим самим зруйнувати стереотипи про Захід і Схід;

— допомагати тим, хто цього потребує, і брати участь у створенні ефективних місцевих громад;

— весело, корисно та активно відпочивати.

Влітку 2014 роки команда БО «Львівській освітній фонд» вирішила допомогти людям, які живуть на Сході України, чиї будинки та квартири постраждали від військових дій. Протягом двох місяців силами близько 80 волонтерів вони відремонтували 25 квартир у Краматорську.

У 2015 році волонтери відновили квартиру після пожежі у Львові. Потім працювали в школі в селі Бортники Львівської області. А в серпні понад 30 волонтерів з 13 областей України приєдналися до 40 місцевих добровольців, спільними зусиллями вони відновили 8 приміщень у Слов'янську та околицях Донецької області.

У 2016 році команда волонтерів працюватиме в 10 містах України протягом всього літа.

#img_center_nostream#

Планується провести відновлювальні роботи:

  • в будинках 10 сімей героїв АТО;
  • з 18 багатодітними сім’ями, з яких одна має 12 діточок;
  • з 9 сім’ями, що мають дітей з особливими потребами;
  • з 15 одинокими і малозабезпеченими українцями;
  • у 2 пунктах, які займаються переміщеними особами, та 1-го медичного батальйону «Госпітальєри», що працює на передовій.

Крім відновлення будинків, за можливістю, групи будуть працювати й над благоустроєм міст — обладнають зону відпочинку стильними лавочками, гойдалками, пісочницями, парковками для велосипедів; прибиратимуть парки, сквери та набережні, висаджуватимуть дерева і квіти, створюватимуть виразні графіті.

#img_center_nostream#

Звичайно, для таких робіт потрібні кошти, і кожен, хто не може взяти особисту участь, але хоче допомогти людям відновити нормальне життя в Україні, може допомогти.

Кошти потрібні на будівельні матеріали, а саме: пиломатеріали, шурупи, гіпс стартовий, дюбелі, гіпсокартон, фарбу, скло, дахове покриття та інструменти для проведення відновлювальних робіт.

Чим можна допомогти:

— стати волонтером всеукраїнського табору БУР;

— поширити форму реєстрації волонтерів для участі в БУРі;

— підтримати ідею на Спільнокошті.

Контакти:

Любителі древньої природи можуть поїхати до наметового табору «Енерджайзер кемп», а ті, кому не байдужі питання екології України, піти на перший космічний екофестиваль «Автостопом по галактиці».