• Електрика з живих рослин: досвід вчених з компанії Plant-e

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 5 травня 2016 року

Розробка зелених джерел електроенергії — цікавий і перспективний напрямок еко-технологій. Вже не один рік багато компаній проводять дослідження у надії створити альтернативне джерело енергії, що було б максимально «зеленим», тобто не завдавало б шкоди довкіллю. І ось, голландська компанія Plant-e запропонувала свій унікальний спосіб отримання електрики — з рослин!

Принцип роботи «зеленого електрогенератора» полягає в наступному.

Рослини висаджують у спеціальні пластикові контейнери («акумулятор») площею ¼ м². Іоноселективна мембрана поділяє контейнер на 2 частини — аеробну катодну та анаеробну анодну. В результаті фотосинтезу в рослинах утворюються деякі види цукристих сполук, частина яких необхідна їм для росту, а «залишок» виводиться через коріння в ґрунт. У ґрунті цукри вступають в реакцію з атмосферним киснем. Бактерії, що містяться в ґрунті, розщеплюють цукри, в результаті чого виділяються електрони і протони. Електроди, занурені у вологий ґрунт, захоплюють електрони, і виробляють струм.

Одержуваний таким чином електричний струм живить світлодіодні освітлювальні прилади, зарядки акумуляторних батарей мобільних електронних пристроїв, точок Wi-Fi.

У листопаді 2014 року в одному з парків Гамбурга (Німеччина) пройшла презентація проекту компанії — «Starry Sky» («Зоряне небо»). У цей вечір 300 світлодіодних лампочок приєднали до «зеленого генератору», і вони освітлювали магістраль міста.

Сьогодні в місті Вагенінген і передмісті Амстердама вже застосовується ця технологія: на енергії, одержуваній від рослин, працюють близько 300 вуличних ліхтарів, кілька точок зарядки мобільних телефонів і точок Wi-Fi. У розробках компанії Plant-e також є електричні модулі для установки на дахи будинків.

Сьогодні компанія Plant-e реалізує два види навчальних і один ринковий товар — «Plant-e Modulair systeem». «Plant-e Modulair systeem» — це перший продукт, який компанія представила на ринку в 2014 році. Система складається з рослин і оснащених спеціальною технологією модулів загальною площею 100 м². Її можна використовувати як джерело живлення LED-освітлення, точок Wi-Fi або як зелений дах, що виробляє електроенергію для будівлі. В останньому випадку Modulair systeem не тільки виробляє електроенергію, а й допомагає зберігати воду і служить ізоляцією.

Також компанія розробляє проект «Plant-e Tube System». Він являє собою трубчасту систему, яка горизонтально прокладена в торф'яному або болотному ґрунті. Tube System розробляється для великомасштабного отримання електроенергії від живих рослин на вологих природних територіях, таких як торф'яні землі, мангрові ліси, рисові поля та дельти. Принцип отримання енергії залишається тим самим, що і під час використання контейнерів. У лабораторних випробуваннях прототип Tube System вже показав хороші результати, і, як очікується, через кілька років з'явиться на ринку.

Дізнайтеся також, як віконні жалюзі можуть виробляти електрику і чи можна зарядити мобільний телефон від квіткового горщика.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...