ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Киянину вдалося платити за опалення в два рази менше

Велика Епоха

Киянин власноруч впровадив систему управління «розумний будинок», щоб регулювати температурний режим для опалення своєї дачі. Це дозволило йому знизити витрати на обігрів будинку в 2 рази.

#img_center_nostream#Валерій Соколов керує роботою котла з Києва за допомогою смартфона, і витрати на переобладнання вже окупилися на 75%, пише AIN.UA.

Для того щоб навчитися керувати котлом на відстані він вивчав різні технології на базі протоколу Z-Wave, які дають можливість уникнути свердління стін і прокладки додаткових кабелів. Перевірив на сумісність з пристроєм автоматики, яка потрібна для управління теплопунктом.

Площа будинку Валерія — близько 120 кв. м, а номінальна потужність котла — 12 кВт. На обладнання для автоматичної системи він витратив 10 700 гривень і трохи більше ніж 2 дні на монтаж, налагодження і регулювання. Оптимальну температуру визначив досвідченим шляхом. Для тих, хто не може користуватися смартфоном, в котельні встановили окрему кнопку.

За 1,5 опалювальні сезони Валерій заощадив 7162 гривні.

Валерій зазначає, що перш за все потрібно уважно перевірити придбані пристрої на частотну сумісність: для США, Росії та Європи (зокрема, України) частоти протоколу Z-Wave різні. Крім цього, важлива сумісність з центральним контролером мережі. Перед покупкою потрібно звертати увагу на версію апаратної прошивки пристрою тому, що навіть в офіційних продавців можна купити один і той же апаратний пристрій, але з різними версіями прошивки. А це сильно впливає на функціональність пристрою в цілому.

#img_center_nostream#Автоматичні пристрої можна встановити в будь-якому будинку, де використовується техніка і це допоможе заощадити електроенергію.

«Сучасні пристрої регулюють всі види й варіанти споживання енергії. А будь-яке регулювання споживання — це економія. Для прикладу: банальний 100-літровий бойлер гарячої води, регульований „розумним будинком“, споживає в місяць не 320 кВт*год енергії, а в два рази менше. Без втрати комфорту користування гарячою водою», — каже Валерій Соколов.

Поступово в наше життя входить економія енергоресурсів і в статтях «Великої Епохи» можна прочитати, як архітектор-бунтар будує енергонезалежні будинки з відпрацьованих матеріалів, або самому відвідати перший в Україні енергоефективний будинок Optima House, який побудовано за 20 км від Києва.