ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українські інженери створили котел, що працює як нагрівач і сервер

Велика Епоха

Українські інженери створили котел, який поєднує роботу сервера і нагрівача. Чіпи, що містяться всередині котла, шифрують інформацію для мереж і виробляють велику кількість тепла, повідомляє Eco Town.

#img_center_nostream#Унікальний котел отримав назву «Розумне Тепло». В котлі встановлені чіпи — сервери децентралізованої мережі. Подібні мережі використовують для передачі важливої ​​інформації в зашифрованому вигляді, наприклад, у таких відомих месенджерах, як Telegram. Щоб не допустити потрапляння інформації до рук бізнес-конкурентів або хакерів, її слід добре зашифровувати і передавати тільки в рамках децентралізованих мереж. Зазвичай чіпи для обчислень встановлюються в домі «ентузіастів нових технологій», які отримують за це комісію.

#img_center_nostream#Команда українських інженерів спробувала використовувати тепло, яке виділяється в процесі роботи сервера, для обігріву житла. Для цього від котла розробники проводять труби до системи опалення, тепловентиляторів або до джерела гарячого водопостачання. Так, котел стає частиною мережі котлів та інших комп'ютерів по всьому світу. Господарю приміщення, де встановлено котел, за частку обчислень приходять гроші на онлайн-гаманець, з якого потім їх можна вивести на банківську картку.

Таким чином, «розумний котел» обігріває будинок і «заробляє гроші».

Як повідомив керівник проекту Олесь Слободенюк, сума винагороди залежатиме від емісії біткойнів, потужності мережі та вартості біткойнів на ринку: «Навіть за песимістичними прогнозами котел потужністю 28 терахеш буде заробляти чистими (після вирахування вартості електроенергії) близько 200 у.о. на місяць».

Основні параметри системи:

Теплова потужність: 3 кВт (обігрів до 30 кв.м).

Споживана потужність: 3,3 кВт.

ККД: 95%.

Температура води на вході: до 30С.

Температура води на виході: 70С.

Вартість котлів — від $2000 (потужність — 4 терахеш) до $6400 (потужність — 28 терахеш). Чим потужніша модель котла, тим більша винагорода за обчислення. Продукт планують запустити в серію у вересні цього року.

Дізнайтеся, як зробити бюджетний сонячний нагрівач для будинку.