• Новий сервіс дозволить компаніям забути про паперову тяганину

  • Артур Латишев | Велика Епоха
    Вівторок, 22 березня 2016 року

В Україні запущено сервіс «Папка24», завдяки якому підприємці та їхні працівники будуть економити гроші, час і місце в офісі, замінивши паперові документи на електронні. Про це повідомляє на своїй сторінці у «Фейсбуці» координатор сервісу Дмитро Дубілет.

На сайті «Папка24» сказано, що це сервіс для компаній та підприємців, за допомогою якого вони можуть обмінюватися документами в електронній формі. Користувачі можуть легко підписувати документи за допомогою ЕЦП (електронно-цифрового підпису), зберігати свої акти, договори та інші документи в електронному вигляді.

За словами координатора проекту, який також є IT-директором «ПриватБанку», сайт розроблено на основі поєднання Gmail, Google Docs і ЕЦП. Дизайн розробники запозичили у Google.

Переваги сервісу в порівнянні з паперовим документообігом

На сайті вказано, що всі документи зберігаються на надійних серверах у зашифрованому вигляді.

Відповідно до Закону України «Про електронно-цифровий підпис», документи, підписані ЕЦП, мають таку саму юридичну силу, як і паперові з печаткою та підписом.

Користувачам онлайн-сервісу не потрібно витрачати гроші на друк, зберігання і кур'єрську доставку документів.

Якщо в користувача немає ЕЦП, ключ можна створити за допомогою сайту «Приват24».

Сервіс, за словами Дубілета, абсолютно безкоштовний, їм може користуватися будь-хто, і він працює коректно з ЕЦП всіх основних АЦСК України, включаючи Міністерство юстиції, податкової служби, «ПриватБанк» та ін.

Як користуватися сервісом

Недоліки проекту

У коментарях під постом про сервіс на сторінці Дмитра Дубілета, було поставлено питання про систему зберігання і можливу втрату даних на сервісі. У відповідь на нього користувач Андрій Терещенко (на його сторінці зазначено, що він інженер-програміст Amazon.com) написав, що сайт «Папка24» і його файли зберігаються на Amazon. За його словами, проблема полягає в залученні «ПриватБанку» як посередника. За словами Андрія, банк може видати всі документи на першу вимогу податкової, МВС або СБУ.

Він зазначив, що має сенс впроваджувати обмін документами електронною поштою (не тільки з підписом, але і з шифруванням), і тоді документи будуть тільки у відправника та одержувача, і до них не зможе отримати доступ той, хто підбере пароль на сайті або надішле запит від держорганів.

У коментарях користувачі також скаржилися на те, що техпідтримка не працює, і що сервіс недопрацьований. Багатьох людей, які залишили коментар, хвилювало питання безпеки. На деякі з коментарів Дмитро Дубілет відповів. Зокрема, за його словами, після запуску сервісу в техпідтримку прийшла величезна кількість питань, на які представники «Папка 24» не змогли вчасно відповісти.

Загалом під постом Дубілета було залишено понад 400 коментарів.

Інший онлайн-сервіс, який координує Дмитро Дубілет і який також дозволить заощадити час і гроші, — iGov. З його допомогою можна замовити різні державні послуги, не виходячи з дому.

Відзначимо, в минулому році з'явився ще один онлайн-сервіс, завдяки якому активісти та підприємці можуть вирішити різні проблеми, — петиції до Київради та до президента.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...