• Рекорд: створено сонячні батареї з 35%-ю енергоефективністю

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Понеділок, 30 травня 2016 року

Інженери з Австралії встановили новий світовий рекорд за кількістю енергії, одержуваної від сонячних батарей.

Ефективність сонячних батарей, які створили в Університеті Нового Південного Уельсу (UNSW), майже на 44% вища попереднього рекорду, який становив 24%, пишеться в новинах АВС.

Нова комірка має розмір всього 28 см². Прилад, що використовується інженерами, перетворює на електрику майже 35 відсотків одержуваного сонячного світла.

Професор Мартін Грін, директор Австралійського центру UNSW, сказав, що рівень ефективності досягається за рахунок нової конфігурації, яка дозволяє розділити сонячне світло на чотири діапазони.

Інфрачервоний діапазон цього світла відбивається назад в сторону кремнієвої частини сонячної батареї, а інші три смуги, спрямовані в три шари, складаються з: індію-галію-фосфіду, індію-галію-арсеніду і германію.

Сонячне світло проходить через кожен з цих шарів-розподільників, кожен з них отримує енергію найбільш ефективної довжини хвилі. Будь-яка невикористана частина світла переходить до наступного шару, і так далі, щоб вичавити максимум з кожного окремого променя.

«Витягування більшої кількості енергії з кожного променя сонячного світла має вирішальне значення для зниження вартості електроенергії, що виробляється сонячними батареями, оскільки це знижує необхідні інвестиції і окупається швидше», — сказав старший науковий співробітник університету Марк Ківерс.

Ці батареї складніше обслуговувати, ніж звичайні сонячні панелі, але вони ідеально підходять для сонячних електростанцій, які використовують дзеркала.

Наразі команда інженерів працює над збільшенням масштабу і зниженням вартості свого винаходу.

Виробництво панелей за новою технологією з'явиться не скоро, але в Україні за програмою конкурсу енергозбереження в будинках ОСББ і ЖБК можна ставити на дахах будинків сонячні батареї. Крім того, українець створив віконні жалюзі, які перетворять сонячне світло на електрику.

Електроенергію можна отримувати не тільки від сонця, вже існує унікальний спосіб отримання електрики з рослин, а іспанці навіть створили квітковий горщик для зарядки мобільного телефону.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...