• Створено вітрогенератор, що працює на енергії тайфунів та ураганів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 19 жовтня 2016 року

Інженер з Японії створив вітрогенератор, який перетворює енергію ураганів і тайфунів на електрику. Цей вітрогенератор виробляє стільки енергії, що всього одного тайфуну буде достатньо, щоб на 50 років наперед забезпечити електрикою таку країну, як Японія.

Зараз в Японії виробляють близько 16% енергії, решту доводиться закуповувати. Спроба країни перейти на атомну енергетику закінчилася катастрофою. Альтернативою атомній енергетиці могла стати енергія вітру або сонця. Але через часті тайфуни, землетруси і урагани європейські вітрогенератори в Японії використовувати неможливо. З цієї причини багато років в Японії сонце залишалося основним ресурсом для отримання «зеленої» енергії.

Винахідник тайфунного вітрогенератора Астуші Шиміцу вважає, що для Японії є нова можливість вироблення саме енергії вітру. Чудо-установка від Шиміцу зовні нагадує міксерний вінчик для збивання. Вітрогенератор здатний витримати навіть дуже сильний тайфун і отримати кількість енергії, що дорівнює ½ всієї електрики, що виробляється у світі, розповідає Еconet.

Тайфунний вітрогенератор працює на ефекті Магнуса, що дозволяє надійно контролювати лопаті турбіни. Завдяки вертикальній осі установка може витримувати потужні пориви вітру.

Випробування установки пройшло в 2015 році. Її ефективність виявилася на 10% більшою, аніж у звичайного вітрогенератора, який, до того ж, не здатний витримати ураган.

Влітку цього року пробну модель вітрогенератора встановили на найбільшому острові японського архіпелагу — Окінава. Тут, у складних природних умовах, і будуть проводитися його найґрунтовніші випробування. Також планується встановити вітрогенератор на Національному стадіоні у столиці Японії.

У Європі розвиток вітряної енергетики стає все більш популярним. В Англії триває будівництво великої морської вітроелектростанції з 300 генераторів, потужність якої становитиме 1800 МВт.

Ще один цікавий винахід, який використовує тільки природну енергію — вітряна турбіна, що виробляє воду з повітря.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...