ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Черв'яки допомагають поліпшити екологію і заробити

Велика Епоха

Співробітник Центру екологічних рішень, керівник «Органік школи» Любомир Клепач з Білорусі вирощує у своїй квартирі незвичайних черв'яків. Ці кільчасті трудівники допомагають отримати добриво, таке необхідне для багатьох дачників і сільських господарств.

#img_center_nostream#Дощові черв'яки, яких розводить Любомир Клепач, добре справляються з переробкою органічних відходів. Виведено їх у Білорусі як аналог добре відомих каліфорнійських червоних черв'яків. А називаються вони «білоруський орач».

Еколог вирощує їх у своїй квартирі і ділиться досвідом.

Взимку в його квартирі з'являється кілька п'ятилітрових відер, куди складають шкірку овочів, залишки їжі й чаю, листя, гілочки кімнатних рослин, а зверху насипають невеликий шар ґрунту з черв’яками.

Для їхньої справної роботи підтримуються необхідні умови: нейтральна кислотність, вологість у межах 70—80%, температура 16—25 °C. З одним відром біовідходів черви справляються приблизно за півтора місяці.

Білоруські орачі на великих фермах

Білоруські орачі можуть допомогти великим фермам впоратися з надмірними відходами тваринництва, так як здатні переробляти всі види гною. Для господарства це може стати хорошим стартом до переходу на органічне землеробство або навіть бізнесу, оскільки біогумус — бажане для багатьох підприємств добриво.

Філія Вілейського державного коледжу Білорусі (розташована в селищі Комарово Мядельского району) не просто зацікавився вітчизняною новинкою. Вони взялися спробувати використовувати цих черв'яків у своєму господарстві на фермі великої рогатої худоби, де вже скупчилося тисячі тонн гною. Такий крок зумовлений тим, що у господарстві вирощують органічну продукцію.

Перший біогумус філія Вілейського державного коледжу вже отримала і не збирається зупинятися на досягнутому.

У 2009 році киянин Сергій Половиця поділився своїм досвідом вирощування дощових черв'яків у міській квартирі.

За матеріалами ecoidea.by