ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Українці отримають часткову монетизацію зекономленої субсидії

Велика Епоха

В кінці наступного опалювального сезону українці отримають часткову монетизацію зекономленої субсидії. Зекономлені кошти можна буде використовувати на заходи з енергозбереження, повідомляє Еcotown.

#img_center_nostream#До кінця опалювального сезону будуть перевірятися всі ті, хто підключений до системи субсидування. Якщо у субсідіанта виявлять велику економію споживання газу, електроенергії та інших ресурсів, він отримає монетизацію зекономленої субсидії. Надалі ці гроші можна буде використовувати на заходи з енергозбереження.

«Цим людям не потрібно ніяких додаткових звернень, ніяких додаткових документів», — говорить віце-прем'єр-міністр Павло Розенко.

Однак поки уряд не може провести повну монетизацію субсидій.

«З травня поточного року за призначенням допомоги на оплату комунальних послуг звернулося понад 500 тис. українських сімей, кількість субсідіантів збільшилася, — говорить Розенко. — Зараз неможливо монетизувати субсидії для 9 млн. домогосподарств — цю позицію підтримує і експертне середовище».

Кабінет міністрів затвердив 25 серпня порядок повернення до держбюджету невикористаних залишків коштів по субсидіях на опалення, які перевищують вартість (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 м3 природного газу або 150 кВт/год електроенергії, в залежності від типу використовуваного опалення.

Також вже стало відомо, що не будуть монетизовані субсидії, які залишилися невикористаними через завищені соціальні нормативи споживання житлово-комунальних послуг.

Раніше «Велика Епоха» розповідала, як вибрати газовий лічильник для квартири або будинку.