ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Найяскравіші фото про забруднення планети

Велика Епоха

Для того щоб людство спробувало вирішити проблему забруднення, на сторінках багатьох видань у різних країнах світу з'явилася соціальна реклама у вигляді яскравих фотографій.

Наша планета стала міжнародним звалищем, і від цього страждаємо не тільки ми самі. Від розливів нафти гине флора і фауна Землі. Пластик в океанах утворює цілі острови, замість каменів піску і мулу на дні водоймищ опиняється все той же пластик, від якого гинуть птиці та риби. Пластикові кульки вітер розносить містами. Знищується зелена зона, яка потрібна для будівництва і паркування численного транспорту.

#img_center_nostream#Дно Світового океану вистилає пластикове сміття. Щороку в світі виробляється 260 млн тонн пластикових виробів, з них близько 10% потрапляє до океану. За даними Агентства з охорони навколишнього середовища США, пластик містить до 78% речовин, які внесено до списку найбільш небезпечних і токсичних забруднювачів (джерело: «Наука і життя»).

#img_center_nostream#По всій Україні налічується близько 6700 контрольованих полігонів. На додаток до цього, щорічно в Україні виникає близько 12 тис. незаконних звалищ. Екологи кажуть, що велика частина полігонів перебуває в критичній ситуації (джерело: «РБК-Україна»).

#img_center_nostream#Вирубка лісів призводить до підвищення температури на планеті, пожеж, спустелювання земель, збільшення пилових бур, сили повеней, кількості селів і водної ерозії. За 10 тис. років кількість лісів скоротилася на 50%. Щодня на планеті вимирає один-два види рослин, які в середньому забезпечують існування 11 видів тварин (джерело: «Екологія»).

#img_center_nostream#Все, що ми викидаємо, повертається бумерангом. Купи сміття на звалищах стрімко ростуть. Органічні відходи розкладаються, видають сморід і викликають пожежі. Дощова вода зі звалищ потрапляє в річки, озера, підземні джерела і розносить інфекцію. Цей процес є незворотнім. За заявою ООН — кожна десята людина на планеті не має доступу до якісної питної води. За даними ВООЗ, у воді міститься понад тринадцять тисяч токсичних елементів, які здатні завдати шкоди здоров'ю людини. Щороку на планеті від хвороб, які передаються з водою, вмирає 25 мільйонів людей (джерело: «Новини України — From-UA»).

#img_center_nostream#Асоціація з питань управління інформацією і зображеннями (Association for Information and Image Management, AIIM) відзначає, що економія або перероблення однієї тонни паперу дозволяє «врятувати» 17 дерев, 26 тис. літрів води, 3 м³ землі, 240 літрів пального і 4 тис. кВт/рік електроенергії, запобігає викидам 1700 кг CO2 (джерело: «Перший екологічний портал»).

#img_center_nostream#42% всієї деревини, яку заготовлюють лісопромислові компанії, використовують для виробництва паперової продукції (джерело: «woodbusiness.ru»).

За останні 20 років витрати паперу збільшилися приблизно на 26%. Якщо знизити витрати паперу, то вплив людини на навколишнє середовище стане меншим (джерело: «OUTLOOK»).

#img_center_nostream#Якщо викидати сміття в урну, то місце, в якому живемо, буде чистішим.

#img_center_nostream#За один рік у світі використовується 4 трлн пластикових пакетів. З'їдаючи їх, гине 1 млн птахів, 100 тис. морських ссавців і величезна кількість риб (джерело: «Veganstvo.info»).

#img_center_nostream#Співтовариство з охорони морської природи (Marine Conservation Society) провело дослідження, і виявилося, що за останні 15 років кількість сміття на пляжах зросла на 121% (джерело: «100resnic.ru»).

#img_center_nostream#За даними Всесвітнього фонду дикої природи (WWF): «Одна банка розчинника забруднює мільйони літрів води». На берегах Дніпра розташовано близько 50 великих промислових міст, тому 95% води в Україні непридатні для вживання (джерело: «Новини України — From-UA»).

#img_center_nostream#У кожному будинку має бути чисто. Наше місто не смітник, а будинок для кожного з нас.

#img_center_nostream#Населення планети зростає, і вчені припускають, що до 2050 року людям бракуватиме харчових продуктів. Найбільш катастрофічною стане інтенсифікація сільського господарства. Це може привести до ерозії ґрунту, його деградації, засолення, спустелювання земель, зникнення лісів. Це також загрожує біологічному різноманіттю видів, а також існуванню самого людства (джерело: «АгроПрактік.ру»).

А що буде, якщо закінчиться питна вода? 4/5 всіх хвороб на Землі виникають через погану якість води. Китай вже зіткнувся з проблемою нестачі питної води (джерело: «Бережи життя»).

#img_center_nostream#Щоб уникнути екологічної катастрофи, необхідно вирішувати проблеми утилізації сміття, застосовувати сучасні технології, передовий досвід європейських країн, інвестувати в наукові проекти та будівництво екологічних об'єктів. Використання склобою зменшує витрати майже в 2 рази, а банки, пакети тощо — все це вторсировина. В результаті виграє кожен житель планети (джерело: «РБК-Україна»).

#img_center_nostream#Доцент Київського національного університету імені Т. Шевченка Валерій Михайленко, заявив, що площа зареєстрованих звалищ в країні становить 12 тис. км². Це можна порівняти з територією Кіпру, яка займає 9251 км або територією Чорногорії — 13 812 км² (джерело: «ТСН»).

#img_center_nostream#І це при тому, що величезна кількість сміття — скарб для інвесторів. Рентабельність сміттєвого бізнесу може становити від 20% до 50%. Вкладені в бізнес кошти окупляться в терміни від 6 місяців до 2 років (джерело: «Openbusiness.ru»).

Щоб наш світ залишився придатним для життя наших дітей і онуків, досить докласти трохи зусиль: не купувати продуктів в поліетиленовій упаковці, сортувати відходи, здавати відходи в пункти приймання, відмічені на мапі, або в мобільний пункт приймання відходів, не залишати сміття в місцях, де ви відпочиваєте.