ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайцям дозволили побудувати сміттєпереробний завод на Закарпатті

Велика Епоха

#img_center_nostream#Компанія з Китаю China Western Power Industrial Co. планує побудувати на Закарпатті сміттєпереробний завод. Щодня вона зможе приймати по 400 тонн твердих побутових відходів, які будуть перероблятися на електроенергію. Як стверджується, при цьому технологія переробки безпечна для довкілля.

Про це повідомив на своїй сторінці голова Закарпатської обласної державної адміністрації Геннадій Москаль.

За його словами, він зустрічався в травні з керівниками компанії. Тоді було попередньо обговорено принципи такої співпраці, а зараз вже підійшли до фінішної прямої. Він сказав, що китайці об'їздили багато українських областей зі своїм інвестиційним проектом, але зупинилися на Закарпатті, оскільки тут, за словами голови ОДА, у них не просили грошей на ведення бізнесу без перешкод. Він дав принципову згоду на відкриття заводу. Зараз підшуковують підходящу ділянку землі.

За словами Геннадія Москаля, запуск заводу вирішить проблему сміття на Закарпатті, яка не вирішується десятиліттями.

Він також зазначив, що завод перероблятиме не лише новоутворювані відходи, а й сміття зі звалищ по всій області, яке накопичилося там за багато років. Зараз на Закарпатті 79 тільки зареєстрованих сміттєвих полігонів і невідомо скільки стихійних. Завод обіцяє все це сміття переробити і через 30 років експлуатації передати його місцевій владі безкоштовно.

Подробиці щодо технології сміттєпереробного заводу не наводяться.

Відзначимо, «Велика Епоха» раніше повідомляла про незадовільний стан екології в Китаї, зокрема, води, повітря і землі. Зворотний бік економічного дива Китаю показав фотограф Лу Гуан.

Нижче наводиться лист голові ОДА Геннадію Москалю (переклад українською) від представників компанії China Western Power Industrial Co.

#img_center_nostream##img_center_nostream#

Пропонуємо також подивитися соціальний ролик від фотографа Тараса Гіппа, присвячений проблемі сміття на Закарпатті.