ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як українцям зупинити зростання звалищ

Велика Епоха

Інтернет-видання Львова Zaxid.net вирішило розповісти жителям міста, що робити, щоб кількість звалищ зростала не так швидко.

Ірина Миронова живе у Львові, вона за фахом еколог, тому сміття вдома сортує вже давно. Вона поділилася своїм досвідом з журналістами Zaxid.net.

Щоб зменшити кількість відходів, можна самостійно почати сортувати сміття. Наприклад, в паперову коробку Ірина збирає весь папір і раз на кілька місяців здає в пункт прийому. З недавнього часу вона завела контейнер для органіки і вивозить її на дачу. Ірина каже, що якщо прибрати органічне сміття, то ми зможемо позбутися смороду і загоряння на звалищах.

У загальне відро в цій сім'ї викидають те, що не підлягає переробці, а в звичайну коробку складають скло і метал.

Скло до скла, а бляшані банки можна залишити біля сміттєвих баків або здати в металобрухт.

Ірина не тільки сортує сміття, а й намагається якомога менше купувати те, що доводиться незабаром викинути в сміття.

#img_center_nostream#З будинку вона завжди бере чашку для кави, щоб не купувати її в паперовому посуді. Адже на ньому тонкий шар поліетилену, який шкодить довкіллю. У кафе не користується соломинками. А за покупками ходить зі своїми сумками і навіть пакетами, щоб не збільшувати їх кількість вдома.

Відзначимо, зараз в Україні налічується 6 тисяч звалищ і полігонів, з них перевантажених — 16%, а не відповідають нормам екологічної безпеки — 19%, пишеться на сайті видання «Кореспондент». Щодня тільки в одному Львові збирають від 700 до 1000 тонн сміття. А переробляють тільки до 5% відходів. У той же час, в Європі на переробку йде 62%. У Швеції зі сміття добувають енергію; вони не тільки переробляють 99% відходів своєї країни, а й завозять сміття з інших країн.

Дизайнер Маріанна Бойко виявила, що 80% сміття, яке вона викидає, становить пластик, і тому вирішила спробувати обходитися без нього 104 дні. Дізнайтеся, чи вдалося їй це в нашій статті.

На інтерактивній мапі «Великої Епохи» можна побачити, де в містах Київ, Харків, Дніпро, Львів, Одеса, Полтава, Івано-Франківськ, Херсон і Запоріжжя приймають різні види відходів (кнопка вибору міста — в правому верхньому куті). А для Броварів відзначено пункти прийому батарейок.