• Звалища сміття отруюють річки в Карпатах

  • Євген Довбуш | Велика Епоха
    Вівторок, 12 липня 2016 року

Через стихійні звалища сміття до карпатських річок потрапляють отруйні речовини. В результаті через кілька років річки можуть перетворитися на водні звалища, повідомляє «24 канал».

Жителі села Криворівня, де колись жили відомі українські письменники Іван Франко, Ольга Кобилянська і Леся Українка, в кількох метрах від гірської річки Бережниця, яка впадає до Чорного Черемошу, організували незаконне звалище. Туди без дозволу звозять сміття з усіх населених пунктів Верховинського району.

У річці купаються діти та туристи. Місцеві жителі набирають тут для худоби воду. Були випадки, коли діти підхопили інфекцію через купання в річці. Дорога на полонину проходить через звалище, і худоба, якій доводиться проходити повз нього, може з травою з'їсти шматочки целофану або інші токсичні відходи. Існує ймовірність, що корова одного з найближчих домогосподарств померла саме через це звалище.

Полігон було створено в 1988 році, але активно використовувати його почали 10 років тому.

Депутат сільської ради Петро Харук каже, що місцева влада зверталася до районної та обласної адміністрації, а також до Києва, але нині питання не вирішено. За словами Харука, обговорюється питання про те, щоб закрити сміттєзвалище у 2017 році.

В обласній адміністрації знають про нього, але не можуть вплинути на Верховинську районну адміністрацію. За 10 років ніхто не звертався до прокуратури, тому що в Карпатах більше немає місць для створення полігону.

Багато місцевих жителів не хочуть укладати договір з організаціями, що займаються вивезенням сміття, і платити за це гроші. Внаслідок цього, сміття часто можна побачити купками прямо на дорогах. Частину сміття скидають прямо в річки, частину — до стихійних звалищ, повідомляє телеканал.

Раніше «Велика Епоха» повідомляла, що китайці хочуть побудувати в Закарпатській області завод з переробки сміття, який зможе прийняти все накопичене сміття на звалищах у цій місцевості.

Останнім часом у всьому світі з'явилося чимало активістів, які почали жити за принципом «Нуль відходів». Прикладом є сім'я Бургерів. Також почитайте про киянку Маріанну Бойко, яка оголосила акцію «104 дня без поліетилену».

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...