ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Міні-місто майбутнього з’явиться в 2017 році

Велика Епоха

На всесвітній виставці Ехро—2017 в Астані будують місто майбутнього EXPO CITY. У цьому міні-місті буде використано відновлювані джерела енергії. Про це пишеться на офіційному сайті президента Казахстану.

Місто майбутнього тільки будується, але для того, щоб охочі могли встигнути глянути на це чудо, вже продаються квитки онлайн.

Містечко займе площу понад 174 га. У всьому від архітектури до дизайну паркувань і парків закладено принцип чистої енергетики. Місто розраховане на повну автономність. Парки відпочинку, озера, ботанічні сади, фонтани об'єднає загальна інфраструктура. Воно не потребує зовнішніх джерел живлення — води, електроенергії та опалення. А управлятися міні-місто буде єдіною програмною системою.

На всіх будівлях встановлять вітрогенератори та сонячні панелі. Надлишки енергії перенаправляють на інші будівлі виставки.

#img_center_nostream#У складі комплексу планується побудувати 4 тисячі квартир, готель, конгрес-хол, крите місто, а у виставковій зоні — національний павільйон, міжнародні, тематичні та корпоративні павільйони, об’єкти торгівлі, розваг та обслуговування.

Найбільшим збирачем альтернативних джерел енергії стане центральний павільйон «Казахстан»; його каркас призначений для збору енергії блискавок, а на 40 тис. м² фасаду встановлять сонячні батареї. Діаметр самого павільйону 100 м, а 90 тис. м² корисної площі займають 14 поверхів. Родзинкою павільйону буде найбільший сферичний кінотеатр.

Павільйони всіх учасників перетворяться на електростанції, а зелена енергетика — на частину комунальної системи.

Крім розумної електромережі, Ехро запустить підземний акумулятор теплової енергії, систему управління відходами та систему водопостачання, де буде використовуватися перероблена вода.

#img_center_nostream#На будівництві Експо—2017 в Астані, яке ведеться за спонсорські кошті, зайняті 256 компаній Казахстану.

У конкурсі на проект EXPO CITY брали участь 20 країн світу: Австрія, Австралія, Великобританія, Німеччина, Іспанія, Італія, Канада, Китай, США, Нідерланди, Корея, Росія, Португалія, Норвегія, Туреччина, Туніс, Японія, Франція, Україна і Казахстан.

Всесвітня виставка в Астані триватиме 3 місяці, з 10 червня по 10 вересня 2017 року. У ній зможуть взяти участь близько 100 країн світу і близько 10 міжнародних організацій. Очікується, що виставку відвідають понад 2 млн чоловік.

Забруднення довкілля, нестача питної води змусили архітекторів створювати енергонезалежні дома та автономні поселення, які будуть повністю незалежні від центральної електромережі, матимуть своє виробництво їжі та переробку відходів.