• У Бангладеш роблять кондиціонери, що працюють без електрики

  • Алiна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 27 червня 2016 року

У Південній Азії придумали цікавий спосіб охолоджувати приміщення за допомогою саморобного «кондиціонера» з пластикових пляшок, повідомляє The Observers.

Ашіс Пол (Ashis Paul) з Раджбарі винайшов найпростіший кондиціонер. У Бангладеш живуть бідні люди — у багатьох немає електрики, а їхні будинки зроблено з оцинкованої бляхи. Влітку всередині такого приміщення температура може підніматися до 45С.

«Близько 70% населення Бангладеш живе в таких будинках. Проблема цих бляшаних хатин у тому, що в них нестерпна спека влітку, особливо в північній і центральній частині Бангладеш. Я був у цих хатинах. Це як у сауні в Сахарі», — зазначає директор компанії «Jaiyyanul Huq», яка робить «кондиціонери» з пластикових пляшок.

Ашіс думав, як допомогти людям. Одного разу він почув, як репетитор з фізики розповідає його доньці, що під час швидкого розширення газ охолоджується. Ашіс вирішив спробувати застосувати цей принцип і почав експериментувати.

Він створив спеціальний щит з прорізаними в ньому круглими отворами, в яких вставлено розрізані навпіл пластикові пляшки. Пляшки закріплені розрізаними кришками. Щит монтується в стіну будинку, на зразок москітної сітки.

Коли повітря входить у ширшу частину пляшки і виходить назовні через вузький отвір, то тиск змінюється і повітря охолоджується. Температура в приміщенні знижується на 5С. Цього цілком достатньо, оскільки навіть така різниця відчутна. Що стосується сировини, то її легко знайти — вулиці в Бангладеш завалені пляшками.

Для жителів сільської місцевості в Бангладеш компанія Ашіс Пола розробила і допомогла встановити такі кондиціонери у понад 25 тис. будинків.

Сьогодні в населених пунктах Бангладеш команди фахівців вчать селян робити і встановлювати такі еко-кондиціонери. Як кажуть розробники, вони не збираються патентувати свій винахід, і тому скористатися цією ідеєю може кожен.

Дізнайтеся також, як зробити глиняний холодильник, який не потребує електроенергії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...