ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Творець інтернет-цензури китайського інтернету став жертвою свого творіння

Велика Епоха

Творець величезної машини інтернет-цензури Китаю [фаєрвола] нещодавно осоромився — йому довелося публічно вибачитися за те, що він сам обійшов своє ж творіння.

#img_center_nostream#Фан Біньсін відомий як батько «великого китайського фаєрвола». На початку квітня він провів у Харбінському технологічному інституті лекцію під назвою «Визначення безпеки в кіберпросторі», пише TheEpochTimes.com.

Проблеми почалися, коли Фан не зміг відкрити сайт Міністерства оборони Південної Кореї. Щоб виправдати існування власного апарату цензури в Китаї, він планував показати, як Південна Корея піддає цензурі новини з Північної Кореї.

В обхід цього він повинен був продовжити свою демонстрацію за допомогою віртуальної приватної мережі або VPN, що дозволило б йому отримати доступ до інтернету через сервер за межами Китаю. Однак, після того як через поганий зв'язок йому не вдалося отримати доступ до інших сайтів, заборонених цензурою, таких як Facebook, Google та Twitter, Фану довелося відмовитися від використання VPN. Поки неясно, навіщо Фан хотів отримати доступ до цих заборонених у Китаї соціальних мереж.

Згідно з виданням Oriental Net, спочатку в рамках запланованої зустрічі Фан мав відповідати на запитання, але цю частину заходу було раптово скасовано, а керівництво університету нагадало студентам, що заборонені сайти відвідувати не можна.

Цей випадок зачепив користувачів мережі. Юридична фірма «Сінь Жуй Чен», створена в 2009 році в провінції Сичуань, написала: «Професор Фан став жертвою власного творіння».

«Фан сам вистрілив собі в ногу», — написав користувач з провінції Гуандун під ніком «Чжоу Жень Су Цінь» (Zhou Ren Su Qin).

«Він намагався довести, наскільки великий його фаєрвол», — написав користувач з Тибету під ніком «Tibetan Fan».

«Великий китайський фаєрвол», офіційна назва якого «Золотий щит», є інструментом цензури китайського уряду. Він створений, щоб блокувати небажані сайти, такі як Facebook, а поліція може фільтрувати ключові слова, які користувачі материкового Китаю набирають на своїх комп'ютерах.

Громадськість не любить Фана за його внесок у «Великий китайський фаєрвол». На академічному заході 19 травня 2011 року в університеті міста Ухань в нього кинули яйце і черевик. Від яйця він зміг ухилитися, а від черевика — ні.

У лютневому інтерв'ю «Global Times» 2011 року, Фан зізнався, що у нього на комп'ютері було шість віртуальних мереж VPN. «Я тільки хотів подивитися, хто ж переможе: фаєрвол або VPN. Я не цікавлюся читанням брудної антиурядової інформації».

Серед небажаних ключових слів у Китаї — переслідування тибетців, християн, школи вдосконалювання Фалуньгун, придушення студентів 4 червня 1989 року тощо.

Дізнайтеся також про те, чому онлайн-цензура — прибутковий бізнес в Китаї.

Детальніше про систему цензури в Китаї читайте в статті «Китайський Інтернет — мережа за Великою стіною».