ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Студентів Китаю закликають допомагати пропаганді компартії

Велика Епоха

Підрозділ Народної визвольної армії на сході Китаю приваблює китайських студентів до групи для пропаганди компартії — або, як кажуть в інтернет-співтоваристві, до групи «тролів», пише TheEpochTimes.com.

#img_center_nostream#У документі від 6 квітня підрозділ резервної армії в провінції Аньхой наказав Університету Чаоху створити «воєнізовану структуру із захисту інтернету та внутрішніх ЗМІ, для формування думки», до якої мають входити 20 студентів. Рукописні замітки в документі вказують на те, що непізнаний чиновник з системи освіти схвалив військовий наказ, і що необхідно записати імена, стать та ідентифікаційний номер студентів, набраних у цю команду.

Документ у «Твіттері» опублікував користувач під ніком Lhasawa Tenzin Neema, який, судячи з усього, є активістом руху за вільний Тибет. Першою цю новину опублікувало видання China Digital Times. Користувач Neema не відразу став відповідати на запити.

Один з користувачів «Твіттера» пожартував щодо спроби підрозділу резервної армії провінції Аньхой вербувати студентів університетів: «Партійні військові вирішили відмовитися від гармат на користь кулькових ручок».

Але зусилля китайської компартії, спрямовані на те, щоб китайські громадяни допомагали просувати лінію партії, — це не жартівлива справа. Щорічно режим виділяє мільярди доларів, аби зміцнити свою систему державного нагляду заради «підтримки соціальної стабільності». Частина цих коштів йде на оплату структури інтернет-коментаторів, чия робота полягає в тому, щоб вишукувати в інтернеті статті з метою впливу на громадську думку на користь партії.

Ці платні коментатори в Китаї відомі під ім'ям «50-центова армія» — назва походить від ціни за кожне повідомлення в соціальних мережах або на дошках оголошень у китайському інтернеті, а іноді й на закордонних сайтах. Близько 4 мільйонів найманих «інтернет-тролів» — це студенти коледжів та університетів. Вони перебувають під контролем китайської молодіжної комуністичної ліги.

У провінції Аньхой в березні 2014 року комсомолу було поставлено завдання завербувати 15 тис. студентів для пропаганди компартії. За повідомленнями China Digital Times, у лютому 2015 року ця квота підскочила до 150 тис.

Студенти китайських коледжів не єдині, хто грає роль інтернет-очей і вух китайського режиму. У Пекіні близько 3 тис. осіб з усіх верств суспільства нібито добровільно допомагають місцевому поліцейському бюро із забезпечення безпеки в інтернеті.

Раніше «Велика Епоха» писала, що група «інтернет-тролів» в Китаї підтримується державою.

Крім використання пропагандистів в інтернеті, сама китайська мережа жорстко контролюється, і багато чутливих для компартії пошукових запитів блокують.