ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як природним шляхом утилізувати поліетилен: проект юної українки

Велика Епоха

Катерина Малкіна з України посіла друге місце на світовій олімпіаді з біології в місті Утрехт в Нідерландах. Вона представила проект утилізації пластикових відходів за допомогою личинок жуків.

#img_center_nostream#Катерина, учениця другого курсу технічного ліцею Маріуполя під керівництвом вчителя біології В'ячеслава Пономарчука провела ряд досліджень в науковій лабораторії при ліцеї. В процесі роботи їй вдалося з'ясувати, що певні види комах можуть поїдати сміття.

Цей процес нескінченний.

«Личинки їдять ці поліетиленові пакети, перетворюються на жуків, відкладають яйця і виходить ось такий круговорот», — розповідає дівчина в інтерв'ю ТРК «СІГМА».

Це дуже добре підходить для України, оскільки сміття в нашій країні не розділяють, а личинки їдять і органічні відходи, але українських інвесторів цей спосіб поки не зацікавив.

Ця робота удостоєна срібної нагороди й зацікавила президента компанії виробництва біорозкладного пластика в Нідерландах, а також дослідників з інших країн.

«Проектом зацікавилися вчені з Індії, а мікробіологи з Азербайджану запропонували свою наукову базу для досліджень», — розповів керівник проекту В'ячеслав Пономарчук в інтерв'ю «Радіо Свобода».

За роботу з жуками Катерина також отримала призове місце у Всеукраїнському конкурсі «Intel Еко Україна 2016».

Коли студентка шукала тему роботи, вона випадково натрапила на статтю, де розповідається про один з видів жуків з личинками. Порадившись із керівником, вона вирішила купити таких самих, але випадково купила інших цього ж виду. Саме ця покупка виявилася вдалою.

На олімпіаді в Нідерландах було представлено 200 проектів із 49 країн.