ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Як заснувати ОСББ: 5 кроків

Велика Епоха

В останні роки все частіше мешканці багатоквартирних будинків відмовляються від ЖЕКів на користь об'єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). Це дозволяє самостійно розпоряджатися справами свого будинку. Про п'ять кроків, як створити ОСББ, розповідає «Единственная».

#img_center_nostream#ОСББ — це свого роду вища рада будинку, в якій право голосу має кожен власник. Це дозволяє мешканцям самостійно розпоряджатися всією спільною власністю, від даху до підвалів.

Якщо ЖЕК може тільки обслуговувати будинок, то ОСББ відповідає за будинок: вирішує, коли провести ремонт, який ЖЕК найняти для обслуговування будинку, які приміщення здавати в оренду, як використовувати дохід і т.п.

Як створити ОСББ?

1. Ознайомитися з вимогами законодавства щодо створення ОСББ. Що потрібно знати: хто такий Голова, які правила діють всередині ОСББ, які функції виконує Правління, Контрольно-ревізійна комісія та ін.

2. Проінформувати сусідів. Не менш ніж за 14 днів до зборів необхідно сповістити сусідів про майбутнє голосування щодо створення ОСББ. Для цього кожному співвласнику будинку слід вручити під розписку повідомлення про голосування. Зверніть увагу: голосувати можуть лише співвласники будинку. В разі відсутності господаря квартири, запрошення можна відправити поштою рекомендованим листом. Для неприватизованих квартир лист надсилається на ім'я мера. Якщо приміщення перебуває у володінні юридичної особи, лист слід відправити за юридичною адресою.

3. Провести ознайомчі збори. Протягом 14 днів перед установчими зборами необхідно провести кілька ознайомчих зборів для роз'яснення, інформування та агітації за ОСББ.

4. Провести установчі збори. На цих зборах співвласники повинні проголосувати «за» або «проти» створення ОСББ. Для організації зборів необхідно:

  • знайти місце для його проведення (заздалегідь);
  • зареєструвати учасників і визначити кворум: 50% + 1 голос від загальної кількості співвласників;
  • обрати голову зборів, членів лічильної комісії та секретаря (обираються тільки на одні конкретні збори);
  • провести голосування: спочатку виноситься питання про створення ОСББ, потім вибирається назва і обговорюється статут.

Для створення ОСББ потрібно, щоб «за» проголосувало 2/3 і більше зареєстрованих учасників. Після цього можна провести державну реєстрацію та відкрити рахунок у банку.

5. Організація Правління, Голови та Контрольно-ревізійної групи.

Виконавчий комітет ОСББ — це Правління. Він реалізує рішення, прийняті на загальних зборах ОСББ та звітує перед співвласниками про виконану роботу. Бажано, щоб в Правління входило непарне число осіб: це полегшить проведення голосування та прийняття рішень.

Обрання Голови Правління оформляється окремим протоколом. Голова контролює діяльність Правління і стан фінансів ОСББ.

Контрольно-ревізійна група повинна проводити планові та позапланові загальні збори, на яких можна поставити будь-які питання Голові або Правлінню та переобрати їх.

Дізнайтеся як за допомогою онлайн-сервісу «Жителі» можна швидко і спільно вирішувати будинкові питання.