• Понад 1,5 мільйона людей вбито в Китаї заради органів

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 1 липня 2016 року

У Китаї близько 1,5 млн осіб стали жертвами насильницького видалення життєво важливих органів за останні 16 років, йдеться у звіті нового незалежного розслідування, опублікованого 23 червня. Про це повідомляє канал NTDRussian.

Фундаментальний звіт на 600 сторінках підготували номінанти на Нобелівську премію миру Девід Кілгур і Девід Мейтас, а також журналіст Етан Гутман.

Як повідомляють автори звіту, спостерігається значна невідповідність між реальним числом і офіційним числом трансплантацій органів, які проводять у Китаї. За офіційними даними, в рік проводиться не більше 10 тис. операцій. Але аналіз архівів, заяв і веб-сайтів численних трансплантаційних центрів і лікарень Китаю показує, що реальне число набагато більше — від 60 до 100 тис. операцій щорічно.

За заявами влади КНР, у країні більше не проводять видалення органів у в'язнів, засуджених до смертної кари. При цьому до недавнього часу в Китаї не існувало системи добровільного пожертвування органів.

Автор звіту Етан Гутман каже: «У нас є свідки зникнень. Людей піддавали медоглядам, після чого вони зникали — безліч людей, спустошувалися цілі тюремні камери».

Автори розслідування впевнені, що джерелом органів є в'язні совісті, перш за все — це прихильники медитативної практики Фалуньгун. У центрах ув'язнення постійно містяться близько 3 млн практикувальників Фалуньгун — свідчать дані доповідача ООН проти тортур Манфреда Новака. Жертвами насильницького видалення органів також можуть бути тибетці, послідовники домашніх християнських церков, уйгури і представники інших груп, що переслідуються за релігійною або національною ознакою.

Практика видалення органів проводиться не просто заради прибутку: за допомогою цього влада розправляється з неугодними — це один із найважливіших висновків проведеного дослідження.

«Військові лікарні в Китаї перебувають під наглядом. Вони нічого не можуть зробити без узгодження з керівництвом компартії... Чи приймали рішення про страту таємні суди-трійки? Ні. Все це робив саме уряд. Це вбивства, за якими стоїть держава», — каже автор звіту Етан Гутман.

Дослідники сподіваються, що звіт отримає відгук у всьому світі і допоможе врятувати життя мільйонів людей, невинно засуджених у Китаї.

На сайті change.org створено петицію із закликом до Верховного комісара ООН з прав людини допомогти зупинити видалення органів у живих людей у Китаї.

Дізнатися більше: клініки Китаю замішані у видаленні органів у живих людей.

Підписатися:

Коментарі