• Арешт Цзян Цземіня може стати початком нової ери в Китаї

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Понеділок, 27 червня 2016 року

Колишній генсек компартії КНР Цзян Цземінь, на якого подано більше 200 тисяч судових позовів, і двоє його синів перебувають під вартою. Цю інформацію підтверджують різні джерела в Китаї. Арешт Цзяна може стати початком великих змін у цій країні, повідомляє epochtimes.ru.

Як повідомило виданню Epoch Times джерело із загону особистої охорони колишніх партійних керівників, 10 червня о 4 годині ранку командувач силами безпеки наказав під конвоєм вивезти Цзян Цземіня з його дому. Наказ було видано Центральною військовою радою. Виконала наказ група воєнізованої поліції. У колишньому військовому окрузі Пекіна Цзяна забрали кілька армійських офіцерів. Вся операція пройшла в обстановці суворої секретності, і зараз місце перебування Цзяна невідоме. Поки неможливо перевірити правдивість цієї інформації.

Як повідомило джерело, близьке до антикорупційного комітету в Шанхаї, старший син Цзян Цземіня Цзян Мяньхен також перебуває під домашнім арештом. Раніше гонконгський журнал «Чженмін» повідомляв, що 14 травня Центральна комісія КПК з перевірки дисципліни провела допит Цзян Мяньхена щодо закордонних багатств його та його родини.

Ймовірною причиною арешту Цзяна і його синів є антикорупційна кампанія, яку проводить нинішній генсек Сі Цзіньпін з метою зміцнення своєї влади в країні.

20 квітня відомий шанхайський адвокат Чжен Еньчун в інтерв'ю виданню Epoch Times сказав, що сім'я Цзяна вже перебуває під контролем силовиків. Але Сі Цзіньпін поки не хоче це розголошувати.

За словами адвоката, попри те, що в його інтерв'ю прозвучала гучна для влади інформація, після цього він не отримував ніяких попереджень і погроз від силовиків: «Зі мною абсолютно все нормально, і я користуюся відносною свободою. Все це свідчить про те, що Сі Цзіньпін вже практично здобув перемогу над Цзяном», — пояснив адвокат.

14 червня адвокат Чжен Еньчун розповів про запрошення на незвичайну зустріч випускників. Колишні однокурсники Чжена — відставні чиновники рівня заступників керівників бюро. Вони завжди в курсі всіх політичних віянь у країні і мають багато зв'язків.

В інтерв'ю на радіо Sound Of Hope адвокат розповів: «У запрошенні мені сказали, що я неодмінно повинен брати участь у цій зустрічі, оскільки вони святкуватимуть повний крах Цзян Цземіня. Те, що вони не побоялися відкрито запросити мене і побачитися зі мною, це само собою вже дуже незвично. Вони також сказали, що моя ситуація скоро покращиться».

З 2003 року Чжен Еньчун викриває корумпованість «шанхайської кліки» — соратників Цзян Цземіня з Шанхая, яких він улаштував на високі посади. Ця «кліка» керувала партією і країною багато років, і тепер з нею намагається покінчити нинішній генсек Сі Цзіньпін.

Чжен Еньчуна було засуджено до трьох років в'язниці за «розголошення державних таємниць і надання інформації іноземним структурам». Після звільнення він постійно перебуває під наглядом міліції. Двоє міліціонерів, що чергують біля будинку Чжена, передали йому, що, за чутками, Цзян Цземінь і його сини вже під домашнім арештом.

«По суті, я з ними по різні боки барикад. Вони сказали мені таке вперше. Можна тільки припускати, чи хотіли вони в такій формі просто повідомити мені цю інформацію або ж хотіли сказати, щоб я не тримав на них зла, і скоро ситуація зміниться», — каже Чжен.

Арешт Цзян Цземіня підтверджує і його відсутність на похоронах колишніх впливових партійних функціонерів. Для багатьох це стало сигналом того, що з колишнім генсеком не все добре.

На думку багатьох аналітиків, арешт Цзян Цземіня може спричинити серйозні зміни в Китаї, що вплинуть на державний комуністичний лад, і стати початком нової ери в історії країни.

Прочитайте більше про боротьбу між двома кланами верхівки китайської компартії.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...