• Новий законопроект дозволить українцям купувати електромобілі на 16% дешевше

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    П'ятниця, 19 серпня 2016 року

У парламенті зареєстрували законопроект, який допоможе українцям зважитися на купівлю електромобіля. За проектом закону, власник авто отримає компенсацію на придбання електромобіля за рахунок сплачених ним за рік податків, повідомляє Аutocentre.

Екологічно чисті електромобілі будуть частіше з'являтися в Україні, якщо депутати підтримають Проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ „Перехідні положення“ Податкового кодексу України (щодо стимулювання ринку електромобілів)», який зареєстрований 19 липня цього року.

Проект Закону передбачає скасування акцизного податку на ввезення електромобілів (який сьогодні становить €109 за одиницю) і надання податкової пільги на купівлю одного електромобіля до 1 січня 2020 року. До того ж тимчасово, до 1 січня 2020 року, кожен громадянин України під час купівлі одного електромобіля зможе скористатися податковою пільгою у розмірі сплачених ним за рік податків.

При цьому не має значення, про купівлю якого електромобіля йде мова — нового або вживаного. Ця пільга поширюватиметься на транспортні засоби, які вперше зареєстровані в Україні.

Кожен українець, який чесно декларує свої доходи та сплачує податки, зможе ввезти електромобіль з-за кордону практично за вартістю звичайної легкової машини з двигуном внутрішнього згоряння. Компенсація вартості електромобіля складе до 16%.

На думку авторів законопроекту, така популяризація електромобілів в нашій країні дозволить значно зменшити споживання імпортного палива для автотранспорту, знизить енергозалежність від зовнішніх партнерів і створить умови для стабілізації екологічної ситуації в країні.

Раніше «Велика Епоха» повідомляла, де в Україні відкриваються зарядні станції для електромобілів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...