ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Україні масово відкриваються зарядні станції для електромобілів

Велика Епоха

Популяризуючи електромобілі серед українців як екологічний і економічний транспортний засіб, у рамках проекту EV-net на дорогах України лише за останні 2 місяці встановлено близько 15 зарядних станцій для таких авто. Це розширить можливість використання чистого транспорту на наших дорогах, повідомляє ecotown.com.ua.

#img_center_nostream#Проект EV-net стартував 14 червня 2016 року під егідою клубів «Електро-Автосам» та Electrocars Club. Мета проекту — відкрити мережі громадських швидких зарядних ящиків потужністю від 22 кВт на всіх основних дорогах країни.

#img_center_nostream#Ентузіасти, любителі електромобілів, самотужки монтують і підключають зарядні станції. Зокрема, такі вже діють у Глухові, Батурині, Бердичеві, Лубнах, Краснограді, Хмельницькому, Кам`янець-Подільському, Вінниці. З кожним днем на карті Україні з’являються нові точки: 8.08 — у Черкасах, 12.08 — у Полтаві.

Усі щитки EV-net установлено в людних місцях, як-от готелі, ресторани. А в Конотопі, наприклад, громадська зарядка розташувалася у дворі міської ради.

На п’ятірку оцінили зарядку EV-net команди з Чехії та Іспанії, які в рамках навколосвітнього автомобільного ралі 80edays 11 серпня 2016 року заїхали до Глухова підзарядитися.

#img_center_nostream#Учасники проекту не збираються зупинятися на досягнутому. Крім розширення мережі EV-net, у їхніх планах — встановлення зарядних станцій із живленням від альтернативних джерел.

На міжнародній мапі позначено місця, де можна підзарядити електромобіль в Києві, є швидкісні та безкоштовна станції зарядки.