• Вчені використовуватимуть відходи льону в будівництві

  • Ольга Зубакова | Велика Епоха
    Середа, 20 липня 2016 року

Білоруські вчені розробили технологію будівництва будинків з відходів льону. Будівництво цих будинків дешеве, не завдає шкоди природі та просте у виконанні. За основними технічними характеристиками житло з такого матеріалу можна порівняти з цегляними або дерев'яними аналогами. Про це пише білоруське видання «Рэспубліка».

Про створення екодому з міцних та енергоефективних матеріалів на кафедрі «Технології бетону і будівельних матеріалів» Брестського державного технічного університету (БрДТУ) замислилися близько трьох років тому. Вибір припав на відходи від виробництва льону.

«Матеріали на основі органічних наповнювачів вчені та практики розробляють давно. Однак включити до складу органічні компоненти, такі як костриця льону, тирси, соломи, досить складно. Органіка не використовується із цементною системою тому, що не дозволяє твердіти в'язкій речовині», — сказав завідувач кафедри технології бетону та будівельних матеріалів БрДТУ, доктор технічних наук, професор Віктор Тур.

Нейтральним матеріалом для таких наповнювачів виявилося тільки вапно. Для того щоб вапно затверділо природним шляхом — потрібні роки. Вченим довелося працювати над тим, щоб змусити вапно набирати міцність подібно до цементу.

У лабораторії кафедри вдалося прискорити цей процес. Для цього змінили температуру та тиск, які здорожують процес. Вдалося знайти й дешеві мінеральні компоненти, які модифікують в'яжучі властивості та утворюють надійні хімічні сполуки.

Дослідники кажуть, що такий спосіб застосовується вперше у світі. Всі процеси вже пройшли лабораторні випробування.

«Льняний будматеріал не замінить промислової цегли та технології, які сьогодні використовуються в масовому будівництві. Він добрий для індивідуальних замовлень: екологічно безпечний, з малим енергоспоживанням будинку вдало вирішує проблему утилізації відходів», — вважають дослідники.

Кожен регіон має свої матеріали для будівництва екологічно чистих будинків, але побудувати такий будинок можна навіть зі сміття. 

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...