• Як правильно підібрати сонячну електростанцію для свого будинку

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Середа, 10 серпня 2016 року

Підвищення тарифів на електроенергію змушує багатьох українців шукати альтернативні джерела енергії. Про те, як правильно підібрати для свого будинку або квартири сонячну електростанцію (СЕС), розповідають фахівці з компанії «Якісна Енергія»:

1. Визначте для себе, який тип СЕС ви хочете встановити. Види СЕС: мережевий, автономний або гібридний. Під час вибору гібридної або автономної станції потрібно оцінити, скільки часу автономно така СЕС повинна підтримувати задану кількість приладів (сумарно у кВт). Це потрібно для визначення місткості акумулятора.

2. Для мережевих або гібридних СЕС потрібно визначити, яку максимальну потужність сонячної електростанції можна підключити. Це зазначено в «Договорі на користування електроенергією» між споживачем і постачальником.

3. Відповісти на питання: чи повинна СЕС покривати всі потреби в електроенергії, тільки частково або з запасом. Якщо досить часткової компенсації, то слід визначити, яке обладнання повинно живитися від СЕС.

Для повного покриття витрат потрібно підрахувати загальне споживання електроенергії в рік. Найпростіше це зробити, взявши рахунки на оплату помісячно за весь рік. Підсумуйте і розділіть на 1,2.

Сайт q-energy.com.ua наводить такий приклад (споживання електроенергії по місяцях): 350 + 300 + 270 + 250 + 200 + 210 + 220 + 200 + 220 + 250 + 300 + 360 = 3130 кВт/год. Потім 3130/1,2 = 2608 кВт, однак варто брати із запасом, тому потрібна СЕС буде на 3 кВт. Вироблення електроенергії сонячною електростанцією різної потужності можна подивитися на зображенні нижче.

Однак слід враховувати, що вироблення електроенергії сонячними панелями не рівномірне протягом року.

Крім того, 1,2 — це усереднений показник, на який впливають такі чинники:

  • місце установки (для різних регіонів країни різне вироблення);
  • напрямок сонячних панелей (азимут);
  • кут установки сонячних панелей (батарей) до горизонту;
  • якість обладнання, складових, їх тип тощо.

Онлайн-калькулятор для розрахунку вартості сонячних панелей враховує ці та інші чинники.

Якщо ж ви хочете покрити свої потреби із запасом, то тут виникає ще один аспект:

4. Скільки грошей ви готові вкласти в цей проект СЕС? Чим більше інвестиції на початковому етапі, тим швидше буде окупність, і швидше з'явиться чистий дохід. Для фізичних осіб дозволена максимальна потужність сонячної електростанції 30 кВт.

Раніше «Велика Епоха» розповідала, як правильно організувати систему опалення в будинку.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...