ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Розробники створили покриття, за допомогою якого будь-яка скляна поверхня стане сонячною електростанцією (ВІДЕО)

Велика Епоха
Розробники створили покриття, за допомогою якого будь-яка скляна поверхня стане сонячною електростанцією (ВІДЕО)

Розробники з компанії SolarWindows Technologies створили покриття, за допомогою якого будь-яка скляна поверхня стане сонячною електростанцією. Таким чином, вікна квартири з таким покриттям можуть компенсувати витрати на електрику.

Наявні сонячні панелі, які встановлюють на дахах та стінах будинків, мають недолік — низьку енергоефективність. З цієї причини кошти, які було витрачено на їх встановлення, можуть окупитися тільки через 5—11 років.

Як запевняють розробники з компанії SolarWindows Technologies, скло зі спеціальним покриттям здатне виробляти в 50 раз більше енергії в порівнянні з поширеними сьогодні сонячними панелями. Завдяки цьому час окупності такої віконної електростанції також значно менший.

Унікальність SolarWindows полягає в тому, що для нього не є обов'язковим пряме світло: електрика виробляється не тільки за яскравого, але і тьмяного сонячного світла і навіть від домашнього освітлення. До того ж, щоб встановити SolarWindows, не потрібно шукати додаткове місце: батареї накладаються безпосередньо на вікна.

Щоб перетворити звичайне вікно на сонячну батарею, його послідовно покривають активним шаром плівок з кисню, вуглецю, азоту, водню та кількох інших елементів, назви яких не розголошуються. Цей шар поглинає світло, який акумулюють прозорі провідники. Щоб активний шар був прозорим, в рідкому стані його піддають дії низьких температур. Цим шаром можна покрити будь-яку скляну або пластикову поверхню, не порушивши її оптичних властивостей.

«Цей інноваційний прорив дозволить виробляти електрику за допомогою півмільярда квадратних метрів вікон, які щорічно встановлюються в комерційних будівлях у США», — каже генеральний директор SolarWindows Technologies Джон Конклін.

Як відмічають у компанії, ця розробка буде цікава, перш за все, власникам офісних будівель. Але і в звичайній квартирі або заміському будинку можна перетворити вікна на невелику електростанцію.

Раніше «Велика Епоха» писала про онлайн-калькулятор для розрахунку вартості сонячних панелей.