• Друге життя в'єтнамок і капців — іграшки та прикраси

  • Аліна Танько | Велика Епоха
    Четвер, 7 липня 2016 року

Зношені в'єтнамки можуть стати чудовим матеріалом для іграшок. Саме це показують на практиці кенійські майстри, які створюють яскраві фігурки тварин з виловлених в океані капців, повідомляє EuroNews.

Щодня на узбережжя Найробі вимиваються десятки старих в'єтнамок і капців. Усе це сміття забруднює не тільки пляжі, а й воду океану. Спеціаліст з охорони довкілля і засновник компанії «Ocean Sole» Джулі Черч знайшла спосіб, як вирішити цю проблему: дати зношеному взуттю друге життя!

«Я побачила дітей, які грали з капцями, перетворивши їх на імпровізовані кораблики. У той же час, працюючи в „WWFand ​​the Kenya Wildlife Service“, я бачила, як черепахам доводиться буквально пробиратися через зарості сміття на пляжах, й ідея створити подібний бізнес народилася миттєво», — каже Джулі Черч.

Завдяки Джулі, майстри з Найробі налагодили виробництво іграшок з в’єтнамок. Спочатку зібране з кенійських пляжів взуття надходить до Найробі. Тут сировину ретельно очищують і за допомогою спеціальних пристосувань місцеві майстри вирізають різнокольорові шматочки. Потім з них створюються іграшки, прикраси та предмети побуту, які охоче купують туристи. Частина виручених коштів йде на проекти, пов'язані з охороною океану.

Створені майстрами яскраві африканські тварини несуть певну інформацію: «Ці яскраві іграшки намагаються повернути людей обличчям до океану і нагадати, що водний простір має бути здоровим, не слід розглядати його як велике звалище. Наша Земля — ​​блакитна планета, проте більшість людей забуває про це», — говорить Джулі Черч.

Фігурки тварин із колишніх капців продаються також в Англії, США і Німеччині. Зоопарки та акваріуми — основні клієнти «Ocean Sole».

Зараз у компанії «Ocean Sole» працюють близько сотні місцевих майстрів, в основному — колишні різьбярі по дереву. Участь в проекті дозволяє кенійцям годувати свої сім'ї.

Дізнайтеся, як зробити килимок зі старих светрів.

Підписатися:

Social comments Cackle

загрузка...