ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Елітне житло в мініатюрі: будиночок Koda

Велика Епоха

Шалений ритм сучасності спонукає до мобільності в усіх аспектах життя. Застосовуючи новітні розробки і технології, естонська компанія Kodasema розробила компактний розбірний міні-будинок з оптимальним дизайнерським рішенням, який встановлюється за 4—7 годин.

#img_center_nostream#Велика команда компанії Kodasema прорахувала все до дрібниць, створивши будинок, в якому кожен квадратний сантиметр зручний для якісного життя. Двоповерховий мікробудинок Koda повністю мебльований, оснащений електротехнікою, вентиляційними фільтрами, сонячними панелями, електричними шторами. Його площа становить близько 30 м2 і включає в себе велику вітальню, ванну кімнату, спальню і пральню. Такий будинок може стати котеджем на березі озера, затишним кафе, магазином, офісом, кабінетом лікаря, студією.

#img_center_nostream##img_center_nostream#

Простота установки і демонтажу

Конструкція будинку дозволяє багаторазово збирати і розбирати його, як Lego. Все, що потрібно для установки, — це рівна основа, підключення води, каналізації і електрики. Монтаж займає 4—7 годин і не супроводжується надмірним шумом і пилом.

Koda-будиночок — з думкою про здоров'я

Розробники не обійшли увагою тему екології. Бактерії, шум, пил, холод і спека не пронизують будинок, оскільки бетонні стіни, товсті двері і чотиришарові пакети заднього скла зберігають майже вакуумну ізоляцію. Вентильоване повітря фільтрується, чим також забезпечується відсутність пилу. Через низьку частку металу в конструкції зводиться до мінімуму вплив електромагнітних хвиль. Тому екологічний стрес, надлишок вуглекислого газу, сухість шкіри і запалення очей також залишаються за межами будинку.

У пресі можна знайти підрахунок вартості такого будиночка — €100 тис.

Як відзначають розробники на офіційному сайті, частини конструкції виготовляються на заводі під строгим контролем, а готовий будинок пройшов ряд тестів.

Цей міні-будинок вперше представлено широкій громадськості в 2015 році на талліннському архітектурному бієнале, а цьогоріч номіновано на участь у World Architecture Festival 2016.

«Велика Епоха» також писала про будинок-капсулу, в якому можна жити в дикій природі.